REKLAMA
REKLAMA

Lewe faktury w działalności w nieruchomościach. KAS odzyskała ponad pół miliona złotych

REGION / PODKARPACIE. Na stratę ponad pół miliona złotych naraził budżet państwa jeden z podkarpackich podatników, prowadzący działalność gospodarczą w branży nieruchomości. Pracownicy KAS wykryli m.in. ewidencjonowanie fikcyjnych faktur zakupu oraz niewykazanie do opodatkowania rzeczywistych przychodów z najmu lokali.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej jednego z urzędów skarbowych w woj. podkarpackim przeprowadzili czynności kontrolno-sprawdzające u jednego z podkarpackich podatników, prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie wynajmu nieruchomości.

W wyniku podjętych działań ujawniono szereg nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych podatnika z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatku od towarów i usług.

Pracownicy KAS wykryli m.in. ewidencjonowanie fikcyjnych faktur zakupu oraz niewykazanie do opodatkowania rzeczywistych przychodów z najmu lokali.

Kontrolowany podmiot zgodził się z ustaleniami organu podatkowego. Firma dokonała korekty złożonych wcześniej deklaracji podatkowych. Z ustalonych uszczupleń podatkowych na ponad 534 tys. złotych, podmiot dokonał już wpłaty ponad 421 tys. złotych. Płatność pozostałej zaległości została rozłożona na raty.

 

?

 

źródło: KAS

08-11-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

ALE PIS JEST 2018-11-08 15:48:32
0 0
ZA TĄ KASĘ MOŻNA ZROBIĆ REMONT NIE JEDNEJ DROGI NO ALE NOWY BURMISTRZ JUŻ TYCH PIENIĄŻKÓW NIE BEDZIE MIAŁ
prawilny2018-11-09 07:00:37
0 0
Karać byznesmenów z najwyższą surowością... za jawne oszustwo skarbu państwa 25 lat, tak samo jak za fałszerstwo pieniędzy
ja2018-11-13 11:46:27
0 0
A za lewe L4 jakie są kary?