REKLAMA
REKLAMA

LIPIŃSKIEGO: Kładą asfaltowe dywaniki. Tworzą się olbrzymie korki (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Kierowcy, przejeżdżający przez ul. Lipińskiego, muszą uzbroić się w cierpliwość. Drogowcy wykonują roboty związane z asfaltowaniem ulic: Lipińskiego, Kolejowej oraz Lwowskiej. Są trudności z włączeniem się do ruchu z bocznych dróg. Jak podkreśla Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, tak będzie jeszcze przez kilka dni.

Od wtorku 7 sierpnia br. w Sanoku w ciągu drogi krajowej 84 na ulicach Lwowska, Kolejowa i Lipińskiego mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym. Będą one wynikać z wykonywanych robót bitumicznych na ul. Lipińskiego, gdzie został wyłączony jeden pas ruchu przez firmę Strabag Sp. z o.o. Prace potrwają około 4 dni – precyzuje.

W samo południe na Lipińskiego zaczęły tworzyć się spore korki. Trudności zaczynają się już od ul. Jagiellońskiej, stoi także ul. Kolejowa i Lwowska. Kierowcy mają kłopoty z włączaniem się do ruchu.

Dodatkowo trudności na drodze mogą się pojawić także w związku z budową obwodnicy Sanoka na ul. Krakowskiej, w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką 886. na tym odcinku wprowadzono czasowe zmiany organizacji ruchu. I tak mamy zwężenie pasów ruchu na czas przebudowy urządzeń podziemnych i likwidacji wysepek w rejonie przyszłego ronda. Te utrudnienia w założeniu maja potrwać do końca wakacji.

To nie koniec. Drogowcy będą prowadzić dalsze prace. W związku z tym w 1 etapie ma zostać zamknięta jezdnia południowa, a ruch będzie się odbywał jezdnią północną. Tak najprawdopodobniej będziemy jeździć we wrześniu i w październiku.

Etap 2 to przełożenie ruchu na tarczę ronda i przebudowa północnej części skrzyżowania. Termin w tym przypadku w dużej mierze zależny jest od warunków atmosferycznych i warunków gruntowych pod istniejącą nawierzchnią – wylicza Bartosz Wysocki.

Pozostałe etapy prac, czyli wykonanie docelowego połączenia wlotów ronda z istniejącymi drogami oraz roboty wykończeniowe, nastąpią po zakończeniu 2 etapu robót.

Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych – kwituje Wysocki.

 

 

 

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)