REKLAMA
REKLAMA

LIPIŃSKIEGO: Kładą asfaltowe dywaniki. Tworzą się olbrzymie korki (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Kierowcy, przejeżdżający przez ul. Lipińskiego, muszą uzbroić się w cierpliwość. Drogowcy wykonują roboty związane z asfaltowaniem ulic: Lipińskiego, Kolejowej oraz Lwowskiej. Są trudności z włączeniem się do ruchu z bocznych dróg. Jak podkreśla Bartosz Wysocki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, tak będzie jeszcze przez kilka dni.

Od wtorku 7 sierpnia br. w Sanoku w ciągu drogi krajowej 84 na ulicach Lwowska, Kolejowa i Lipińskiego mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym. Będą one wynikać z wykonywanych robót bitumicznych na ul. Lipińskiego, gdzie został wyłączony jeden pas ruchu przez firmę Strabag Sp. z o.o. Prace potrwają około 4 dni – precyzuje.

W samo południe na Lipińskiego zaczęły tworzyć się spore korki. Trudności zaczynają się już od ul. Jagiellońskiej, stoi także ul. Kolejowa i Lwowska. Kierowcy mają kłopoty z włączaniem się do ruchu.

Dodatkowo trudności na drodze mogą się pojawić także w związku z budową obwodnicy Sanoka na ul. Krakowskiej, w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką 886. na tym odcinku wprowadzono czasowe zmiany organizacji ruchu. I tak mamy zwężenie pasów ruchu na czas przebudowy urządzeń podziemnych i likwidacji wysepek w rejonie przyszłego ronda. Te utrudnienia w założeniu maja potrwać do końca wakacji.

To nie koniec. Drogowcy będą prowadzić dalsze prace. W związku z tym w 1 etapie ma zostać zamknięta jezdnia południowa, a ruch będzie się odbywał jezdnią północną. Tak najprawdopodobniej będziemy jeździć we wrześniu i w październiku.

Etap 2 to przełożenie ruchu na tarczę ronda i przebudowa północnej części skrzyżowania. Termin w tym przypadku w dużej mierze zależny jest od warunków atmosferycznych i warunków gruntowych pod istniejącą nawierzchnią – wylicza Bartosz Wysocki.

Pozostałe etapy prac, czyli wykonanie docelowego połączenia wlotów ronda z istniejącymi drogami oraz roboty wykończeniowe, nastąpią po zakończeniu 2 etapu robót.

Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych – kwituje Wysocki.

 

 

 

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)