REKLAMA
REKLAMA

Centrum „WIKI” będzie potężnym kompleksem sportowo-rozrywkowym. Ruszają kolejne inwestycje (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Właściciele Rodzinnego Centrum Sportu i Rekreacji „WIKI” w Sanoku zdradzają plany związane z rozbudową kompleksu przy ul. Stróżowskiej. Wiadomo już, że powstaną tam kolejne boiska nie tylko do tradycyjnej piłki nożnej, ale też do jej plażowej odmiany. Mecze będzie można oglądać zza przeszklonej strefy kibica. Do dyspozycji będą bieżnie, kort tenisowy i strefa rozrywki z kręgielnią i placem zabaw na czele. Wiadomo jednak też, że wkrótce „WIKI” zaoferuje możliwość organizacji wesel w nowoczesnej i bogato wyposażonej sali.

Tomasz Sokołowski

Gruntowna przebudowa widocznego obok, byłego budynku klubowego Stali Sanok to nie koniec inwestycyjnej ofensywy rodziny Domaradzkich. Niedługo po tym, jak w kompleksie przy ul. Stróżowskiej powstał nowoczesny hotel, a płyta główna wraz z towarzyszącą infrastrukturą zostały zmodernizowane, rozpoczęto realizację kolejnych celów. Niedawno informowaliśmy o jednym z nich, czyli o finalizacji budowania pierwszego w Sanoku boiska ze sztuczną nawierzchnią. Wkrótce obiekt zostanie oświetlony.

Koncepcja zagospodarowania całego ośrodka jest jednak zdecydowanie bogatsza. Zakłada wybudowanie:

– Dwóch oświetlonych boisk treningowych, od strony ul. Stróżowskiej,
– Dwóch boisk typu „Orlik”, za boiskiem głównym,
– Boiska do piłki nożnej plażowej o wymiarach 28 m x 37 m,
– Kortu tenisowego,
– Bieżni tartanowej,
– Bieżni do biegów terenowych,
– Siłowni plenerowej,
– Placu zabaw,
– Namiotu eventowego,
– Kręgielni i baru,
– Przeszklonego budynku pomiędzy płytą główną i boiskiem ze sztuczną murawą,
– Sali weselnej z pokojami.

Obecny budynek hotelu będzie połączony z nowym obiektem. Na parterze powstanie kręgielnia z 4 torami, stoły do bilarda, maszyny interaktywne, bar i sala do organizacji mniejszych przyjęć. Na piętrze zlokalizowana zostanie z kolei sala weselna na 200 osób z nowoczesnym wyposażeniem. Dodatkowo 20 pokoi.

Z kolei pomiędzy boiskami głównymi powstanie obiekt z wyjściem na obie płyty. W środku zagospodarowane zostaną 4 szatnie, pełne zaplecze dla sędziów – pokoje i sanitariaty, a także magazyny na sprzęt sportowy. Będą ogólnodostępne toalety. Ogromną atrakcją dla kibiców, miłośników piłki nożnej, będzie z pewnością przeszklona strefa do oglądania meczów. Po stronie murawy sztucznej powstanie kafejka z 9-metrową strefą przeszkloną. Po drugiej stronie również będzie można obejrzeć spotkanie z perspektywy mini baru, kafejki z 6-metrową linią okien. Cała „góra” będzie miała powierzchnię około 140 m2. Znajdzie się tam też 8 pokoi 3-osobowych.

W dalszej perspektywie planowana jest budowa trybuny na 1000 miejsc. To melodia przyszłości, ale już np. prace związane z budynkiem pomiędzy boiskami mają ruszyć w październiku tego roku! Równolegle powstawał będzie obiekt weselny. Być może już na wiosnę do użytku zostanie oddany budynek klubowy – pomiędzy murawami.

Jerzy Domaradzki. Foto: Tomasz Sowa

Obiekty, o których mowa to na razie projekt, odwzorowanie naszych pomysłów. Natomiast jesteśmy jak najbardziej otwarci na sugestie, podpowiedzi i pomysły sanoczan, ludzi związanych ze sportem i nie tylko – mówi Jerzy Domaradzki, właściciel Rodzinnego Centrum Sportu i Rekreacji w Sanoku i dodaje: – To wszystko robione jest dla mieszkańców Sanoka, dla wszystkich którzy będą chcieli korzystać z infrastruktury. Nigdy nie będziemy narzucać nie wiadomo jakich opłat, ale chcielibyśmy, żeby każdy kto wchodzi na ten czy inny obiekt, po prostu o niego zadbał, bo czasem to tylko chodzimy i sprzątamy.

Co warte podkreślenia, wszystko jest i będzie realizowane z własnych środków właścicieli centrum. Inwestycje, o których mowa (z wyłączeniem trybuny) kosztować będą około 7,5 mln zł. Samo boisko ze sztuczną murawą pochłonęło 1,6 mln zł. Wcześniej w rozbudowę obiektów „włożono” 2,5 mln zł. Razem daje to okrągłą sumę 10 mln zł!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Już jest! Pierwsze w Sanoku boisko piłkarskie ze sztuczną murawą (ZDJĘCIA)

foto: Rodzinne Centrum Sportu i Rekreacji „WIKI” w Sanoku

źródło: Red., Rodzinne Centrum Sportu i Rekreacji „WIKI” w Sanoku

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)