REKLAMA
Życzenia P. Uruski

AKTUALIZACJA LIPIŃSKIEGO: Kolizja osobówki z ciężarowym. Uważajmy! Trwa remont (ZDJĘCIA, FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Na ulicy Lipińskiego około 15.00 doszło do zderzenia osobówki z samochodem ciężarowym. Uwaga! trwają remonty ulic w mieście, bądźmy ostrożni!

Bądźmy ostrożni. Ulica Lipińskiego, podobnie jak Kolejowa, są remontowane. Mamy utrudnienia i ograniczenia w ruchu. Chwila nieuwagi i nietrudno o stłuczkę czy kolizję.

W tym momencie na Lipińskiego tworzą się jeszcze większe zatory, musimy uzbroić się w cierpliwość.

1

2

4

1

2

foto: autor Dzinek

11-04-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Nie zdziwiony2018-04-10 15:42:00
0 0
Nie dziwię się. Jak wczoraj tamtędy jechałem - to wiedziałem, że o kolizję w tym miejscu nietrudno. Kierowcy jadący od Jagiellońskiej sądzą, że mają pierwszeństwo, ale ich pas jest remontowany, więc muszą zjechać na lewy pas, ale tam jest ciągła linia - zatem kierowcy jadący od dworca, od Lwowskiej mają pierwszeństwo na swoim pasie. Najlepiej. aby drogowcy postawili ze dwa znaki i nie będzie problemu. Ale - jak widać - ustawienie dwóch znaków stanowi problem. Lepiej niż ludzie sami się "wymłócą" - zarobią warsztaty, ubezpieczyciele...
winna2018-04-10 19:36:40
0 0
Opiszę przebieg tego wypadku ponieważ te fotografie można różnie interpretować. Zostałam zahaczona przez tira na swoim prawym pasie o lewy tylny bok samochodu gdy chciałam zmienić pas ruch ponieważ za bardzo kierowca tira wjechał na mój pas. Te ślady to nie są ślady hamowania ale pchania mnie przez tira przed sobą, aż w końcu mnie obrócił na moje szczęście kierowca tira mnie dostrzegł bo gdy wysiadł to miał do mnie pretensje ,że wymusiłam pierwszeństwo a on mnie w ogóle nie widział,a gdyby pan kierowca popatrzył w prawo to zauważyłby że się nie zmieści pomimo że ma pierwszeństwo i do tej kolizji by nie doszło.
taka prawda2018-04-10 19:50:20
0 0
Proszę Pani gdyby była Pani myślącym kierowcą to przewidziała by Pani że tir o takich gabarytach i w tamtym miejscu musi trochę wystawać na prawy pas . Tak samo jest jadąc od strony intermarche ze skrętem za przejazdem kolejowym. Dlatego nie pcham się lecz przewiduje a przede wszystkim myśle.
noname2018-04-10 20:06:34
0 0
Ten remont to jakaś porażka. W każdym normalnym mieście jak się robi remont chodnika a potem będzie się kładło asfalt to wymienia się krawężniki na nowe a w Sanoku układa się stare, krzywe i poobijane. Chałtura jakich mało. ;)
Kierowca2018-04-10 21:24:13
0 0
Pani w punto znalazła sie w martwym polu lusterka i kierowca Scanii nie mogł pani widziec....wystarczyło pomyslec:) a nic by sie nie stało...
do \"taka prawda\"2018-04-11 05:09:07
0 0
"że tir o takich gabarytach i w tamtym miejscu musi trochę wystawać na prawy pas" nie znam tej pani i nie wiem jaki był przebieg zdarzeń ale: w tym przypadku po prostu nie masz racji. Co to znaczy "musi"? Bzdura. Jeśli ktoś wjeżdża na nie swój pas - nieważne dlaczego, wymija, omija, wyprzedza, ma "duże gabaryty" to właśnie ten MUSI zachować szczególną ostrożność i NIC nie usprawiedliwia "wyhaczenia" kogokolwiek na innym pasie. Jeśli pas jest zajęty NIE MASZ PRAWA na niego zajeżdżać, wjeżdżać, w jakikolwiek sposób zajmować. Tak jest np na ostrym skręcie w lewo obok BRICO, za przejazdem kolejowym - jeśli jedziesz lewym pasem a wielki prawym...
aa2018-04-11 05:51:15
0 0
RUCH DROGOWY Rozdział 5 - Ruch pojazdów Oddział 4 - Zmiana kierunku jazdy lub pasa ruchu Art. 22. 1. Kierujący pojazdem może zmienić kierunek jazdy lub zajmowany pas ruchu tylko z zachowaniem szczególnej ostrożności. . . 4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony. nic dodać nic ująć
anka2018-04-11 07:50:36
0 0
Sanoccy kierowcy;) pani z punto ma rację jeżeli już była na tym pasie a tir dojeżdżał to ON musi zachować ostrożność ,jak jest odwrotnie to pani z Punto powinna i tyle w temacie panie @taka prawda i panie ....Kierowca :)
GERMAN 2018-04-11 10:43:55
0 0
Nagrobek kierowcy - Tu leży ten, który miał pierwszeństwo przejazdu. Rację możecie sobie włożyć, i nie ważne kto ją ma. Trochę kultury na drodze. Czy ten kierowca Tira miał tam czekać do wieczora, aby spokojnie jechać dalej? Trochę zrozumienia jeden drugiego i będzie ok. Nagrobek kierowcy taki a nie inny. Warto?
mieszkaniec Posady2018-04-11 10:45:15
0 0
@ noname. Zgadzam się w 100%. Przejeżdżając przez Krosno lub Rzeszów z zazdrością obserwowałem jak te miasta się rozwijają. W końcu i ja doczekałem się remontów głównych dróg w naszym mieście - i co? Zerwane stare krawężniki i osadzone po "fachowemu" na nowo. Gdzie są inspektorzy, nadzorcy projektu, w końcu nasi radni. Nie wierzę, że w kosztorysie remontu było wykorzystanie starych krawężników. Mam nadzieję że nie wykorzystają tego zerwanego asfaltu do budowy nowej nawierzchni. Masakra.
winna2018-04-11 10:52:08
0 0
Dziękuje wszystkim za słowa wsparcia,bo ciągnięcie mnie przez tira choć trwała chwilę dla mnie było to wieki.Dziękuje Bogu,że nic mi się nie stało - bo nie wiele brakowało od przewrócenia mojego samochodu i wciągnięcia mnie pod maskę,ale w porę mnie Pan kierowca dostrzegł. Wiele osób mi mówiło,że tir jest wysoki,a ja mała dlatego mnie nie zauważył i powinnam uważać. BĘDĘ.
anka2018-04-11 10:57:17
0 0
German ,Ty tu z kulturą nie wyjeżdżaj bo jak dochodzi do jakiegoś wypadku,kolizji itp to nikt nie pyta się o KULTURĘ tylko o przepisy i kto był na prawie. Niech każdy TYLKO przestrzega zasad a będzie dobrze. Nagrobek kierowcy; Tu leży Kulturalny kierowca ;)
taka prawda2018-04-11 11:25:41
0 0
Tir musi zachować szczególną ostrożność jednak z uszkodzęń wynika że tir był szybciej na tym skrecie i na pewno tą Panią widział za nim zdecydował się na wjazd i skręt. Moje przypuszczenie jest takie że osobówka wyszła z założenia że się zmieszcze przed tirem i zdąże zmienić pas ruchu by ten straszny tir nie był przede mną. A tak na marginesie kto otrzymał mandat ?
@anka2018-04-11 13:26:18
0 0
Ty anka przepisy sobie możesz mieć Życie i świat to nie tylko przepisy, niejednokrotnie biurokratyczne i idiotyczne, nieraz w tej samej sprawie nawzajem się wykluczające. GDZIE JEST ZWYKŁY ZDROWY ROZSĄDEK? Nikt nie myśli o konsekwencjach? Naciągania się z ubezpieczycielem? Miej ty Anka i przepis i rację i pojedzie większy od ciebie i co wtedy? Pomachasz mu paragrafem? GERMAN ma 100% racji. Noga z gazu - przy tym remoncie nie pierwszy i nie ostatni to wypadek. Gwarantuję
anka2018-04-11 14:08:37
0 0
Może i czasem przepisy są takie,ale |Ty słyszysz co sam mówisz?cyt;Życie i świat to nie tylko przepisy, niejednokrotnie biurokratyczne i idiotyczne, nieraz w tej samej sprawie nawzajem się wykluczające.----jak narazie to w polskie prawo nie opiera się na tzw.precedensie ,ale na tych przepisach. Kulturalnie możesz ostrzec kierowcę (światłami) że COŚ się dzieje,ale pan policjant nie będzie już taki kulturalny i odpowiednio Cię potraktuje, to tylko mały przykład jak naprawdę jest. ps to fakt że brak nam kultury na drodze,ale w tym przypadku nie miałaby ona znaczenia,osobiście stosuje OGRANICZONE ZAUFANIE do wszystkiego co się porusza po drogach
Anonim 2018-04-12 00:09:06
0 0
He he macie przynajmniej o czym pisać
Jarek2018-04-12 06:35:53
0 0
Nagrobek kierowcy: "Tu leży ten,który miał pierwszeństwo przejazdu"
J&M2018-04-12 06:55:40
0 0
TIR-y na tory!!!!
winna-niewinna2018-04-12 12:55:19
0 0
Odpowiadam Panu Kierowcy-ja stosowałam się do przepisów i grzecznie czekałam aż mnie ktoś wpuści na lewy pas ruch.Kierowca tira zahaczył o mój samochód, bo to on mnie nie zobaczył-pilnował lewej strony aby nie wjechać na chodnik (proszę popatrzyć po śladach mojego samochodu skąd się zaczynają) ja nie wymusiłam pierwszeństwa. Dodam,że przed przyjazdem Policji słupki z prawego pasa zostały przesunięte trochę wprawo aby usprawnić jazdę czekającym samochodom przez pracowników drogi, i wyglądało to tak jakbym ja z prawego pasa wjechała pod tir.Tłumaczyłam to Panom z Policji ale widocznie nie skutecznie.