REKLAMA
REKLAMA

Maria Romanek z Bezmiechowej milionerką!

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Maria Romanek, emerytowana nauczycielka o wielkim sercu, chcąca nieść pomoc chorym i biednym dzieciom, a także zajmująca się odnawianiem zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Lesku wygrała główną nagrodę w popularnym programie TVN „Milionerzy”! Pochodząca z Bezmiechowej Dolnej uczestniczka jest drugim w historii polskiej odsłony „Milionerów” zwycięzcą.

Wielki triumf Marii Romanek z Bezmiechowej Dolnej rozłożony był na dwa odcinki niezwykle popularnego teleturnieju „Milionerzy”, emitowanego w stacji TVN. Najpierw, emerytowana nauczycielka z Bieszczadów poradziła sobie z ośmioma pytaniami zadawanymi przez Huberta Urbańskiego, osiągając kwotę 75 tys. zł. Na tej drodze wykorzystała jedno koło ratunkowe „pytanie do publiczności”. Marzenia pani Marii ziściły się dzień później, kiedy w przebojowy sposób poradziła sobie ona z czterema ostatnimi pytaniami, sięgając po dwa pozostałe koła ratunkowe „telefon do przyjaciela” oraz „50:50”.

Pytanie o milion brzmiało: „Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1 a 11 razy 11 to 121”. Reprezentantka Podkarpacia poradziła sobie doskonale, bardzo szybko odnajdując poprawną odpowiedź, czyli 1 234 321.

Tuż przed poznaniem decydującego pytania doszło do wzruszającego momentu. Pani Maria ze łzami w oczach opowiedziała o tym, na co chciałaby wydać pieniądze z ewentualnej wygranej.

Chciałabym pomóc chorym i biednym dzieciom. Zajmuje się również odnawianiem zabytkowych nagrobków na cmentarzu w Lesku. Jest dużo do zrobienia. Mam plan – zapewniała przyszła milionerka.

Niezwykle sympatyczna uczestniczka powiedziała również, że chciałaby wyremontować kuchnię i pojechać na wycieczkę do Gruzji, w której zakochała się czytając książki o tym kraju.

Rozbrajająca szczerość, otwartość i wielkie serce pani Marii udzieliły się prowadzącemu Hubertowi Urbańskiemu, który przytulił i wycałował zwyciężczynię.

Udowodniłam, kobitki kochane, że po 60-tce też się fajnie żyje – dodała na zakończenie pani Maria.

Kiedy stało się jasne, że udzielona przez Marię Romanek odpowiedź jest poprawna, radości nie było końca. Podobnie jak osiem lat temu, kiedy Polska poznała pierwszego triumfatora. Był nim Krzysztof Wójcik ze Szczecina. W środę, drugim polskim milionerem została mieszkanka Bezmiechowej Dolnej.

Serdecznie gratulujemy!

1Foto: TVN „Milionerzy”

14-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)