REKLAMA
REKLAMA

MIĘDZYBRODZIE: Wyjątkowe spotkanie przy żłobku Jezusa w niedzielę Świętej Rodziny

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Najbliższe niedzielne popołudnie w międzybrodzkim Betlejem zarezerwowane zostało dla najmłodszych. Będą mieli okazję w towarzystwie i pod opieką rodziców na prezentację swoich domowych przyjaciół.

Stajenka bogato wyposażona w liczne figurki nie tylko zwierząt domowych, ale i leśnych tym razem ożyje obecnością tych prawdziwych: szczekających, miauczących czy śpiewających. Swoją obecnością w szopce one również oddadzą hołd swemu Stwórcy i Panu. Każde z dzieci będzie miało okazję przedstawić swego domowego przyjaciela i podejść do samego Dzieciątka na „wspólne foto” z Maryją i Józefem. Będzie też okazja do krótkiej katechezy o szacunku człowieka dla przyrody i wdzięczności Panu Bogu za cały otaczający nas świat. Głosami najmłodszych zostaną wybrane zwierzątka najbardziej milusińskie; planowane są konkursy i pokazy sprawności z nagrodami dla ich uczestników.

W drugiej części spotkania przewidziane jest wspólne kolędowanie i muzykowanie. Najbardziej utalentowane dzieci zaśpiewają i zagrają ulubione kolędy i pastorałki. Pani sołtys Międzybrodzia zamierza ugościć uczestników. Dla dzieci przewidziana jest gorącą herbatę z cytryną; dodatkowo zmarzluchy będą mogły ogrzać się przy ognisku i spróbować pieczonego chleba z masełkiem. Dorośli, aby nie myśleli o poobiedniej drzemce ożywią się kubkiem gorącej kawy, która w międzybrodzkim plenerze smakuje zawsze wyjątkowo.

Początek spotkania w najbliższą niedzielę 29 grudnia br. o godz. 13:45.

O porze zakończenia zadecydują warunki pogodowe. Nie dłużej jednak niż do 15:00, z uwagi na sportowe emocje Turnieju 4 skoczni w Obersdorfie.

ORGANIZATORZY SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ!

Do pełni szczęścia braknie białego puchu. Ten z Pasterki zniknął wraz z deszczem. A może powróci – jak w wigilię – w kształcie białych płatków… – słyszymy w międzybrodzkim Betlejem.

źródło: materiały nadesłane

28-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)