REKLAMA
REKLAMA

MIĘDZYBRODZIE: Wyjątkowe spotkanie przy żłobku Jezusa w niedzielę Świętej Rodziny

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Najbliższe niedzielne popołudnie w międzybrodzkim Betlejem zarezerwowane zostało dla najmłodszych. Będą mieli okazję w towarzystwie i pod opieką rodziców na prezentację swoich domowych przyjaciół.

Stajenka bogato wyposażona w liczne figurki nie tylko zwierząt domowych, ale i leśnych tym razem ożyje obecnością tych prawdziwych: szczekających, miauczących czy śpiewających. Swoją obecnością w szopce one również oddadzą hołd swemu Stwórcy i Panu. Każde z dzieci będzie miało okazję przedstawić swego domowego przyjaciela i podejść do samego Dzieciątka na „wspólne foto” z Maryją i Józefem. Będzie też okazja do krótkiej katechezy o szacunku człowieka dla przyrody i wdzięczności Panu Bogu za cały otaczający nas świat. Głosami najmłodszych zostaną wybrane zwierzątka najbardziej milusińskie; planowane są konkursy i pokazy sprawności z nagrodami dla ich uczestników.

W drugiej części spotkania przewidziane jest wspólne kolędowanie i muzykowanie. Najbardziej utalentowane dzieci zaśpiewają i zagrają ulubione kolędy i pastorałki. Pani sołtys Międzybrodzia zamierza ugościć uczestników. Dla dzieci przewidziana jest gorącą herbatę z cytryną; dodatkowo zmarzluchy będą mogły ogrzać się przy ognisku i spróbować pieczonego chleba z masełkiem. Dorośli, aby nie myśleli o poobiedniej drzemce ożywią się kubkiem gorącej kawy, która w międzybrodzkim plenerze smakuje zawsze wyjątkowo.

Początek spotkania w najbliższą niedzielę 29 grudnia br. o godz. 13:45.

O porze zakończenia zadecydują warunki pogodowe. Nie dłużej jednak niż do 15:00, z uwagi na sportowe emocje Turnieju 4 skoczni w Obersdorfie.

ORGANIZATORZY SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ!

Do pełni szczęścia braknie białego puchu. Ten z Pasterki zniknął wraz z deszczem. A może powróci – jak w wigilię – w kształcie białych płatków… – słyszymy w międzybrodzkim Betlejem.

źródło: materiały nadesłane

28-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)