REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miejsce dla seniorów. „Światło Nadziei” ruszy już w kwietniu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku przy ulicy Królowej Jadwigi w dzielnicy Olchowce trwają ostatnie prace związane z budową i wyposażeniem nowego obiektu, jakim jest dom pomocy społecznej „Światło Nadziei” dedykowany seniorom. Inwestycja Caritas Archidiecezji Przemyskiej to kwota rzędu 4,5 mln złotych.

W obiekcie znajdą się miejsca dla 30 osób w ramach opieki całodobowej oraz 10 osób w ramach opieki dziennej, w szczególności tych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, mieszkających na terenie miasta Sanok.

Inwestycja objęła budowę nowego obiektu, w pełni wyposażonego i dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych – wyposażonego m.in. w 30 indywidualnych pokoi z łazienkami, pokoje dziennego pobytu, sale i poradnie, w pełni wyposażony węzeł kuchenny.

Głównym celem projektu jest wzrost dostępności do infrastruktury i usług społecznych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, które nie radzą sobie samodzielnie w domu i wymagają opieki osób trzecich. Docelowo w nowym ośrodku ma znaleźć pracę 9 osób.

Całkowity koszt inwestycji to około 4,6 mln złotych, w tym 4 mln stanowią roboty budowlane. Należy dodać, że projekt jest dofinansowany ze środków unijnych w kwocie 3,5 mln złotych, co stanowi 85% całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

Na terenie Archidiecezji w ramach projektu „Bezpieczna Przystań” powstało trzy takie domy dla seniorów, zlokalizowane właśnie w Sanoku oraz w Przemyślu i Łańcucie. Obecnie korzysta z nich już 75 osób

Caritas Archidiecezji Przemyskiej jest duszpasterską instytucją charytatywną, prowadzącą działalność na terenie województwa podkarpackiego. Podstawowym celem Caritas jest szerzenie chrześcijańskich zasad charytatywnych, bezpośrednia i pośrednia działalność charytatywna, jednoczenie, koordynowanie i kierowanie całą kościelną akcją charytatywną na terenie Archidiecezji. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zajmuje się udzielaniem pomocy charytatywnej dzięki środkom pozyskiwanym od ludzi dobrej woli i instytucji.

Do tematu wrócimy niebawem.

30-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)