REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Miejsce dla seniorów. „Światło Nadziei” ruszy już w kwietniu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku przy ulicy Królowej Jadwigi w dzielnicy Olchowce trwają ostatnie prace związane z budową i wyposażeniem nowego obiektu, jakim jest dom pomocy społecznej „Światło Nadziei” dedykowany seniorom. Inwestycja Caritas Archidiecezji Przemyskiej to kwota rzędu 4,5 mln złotych.

W obiekcie znajdą się miejsca dla 30 osób w ramach opieki całodobowej oraz 10 osób w ramach opieki dziennej, w szczególności tych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, mieszkających na terenie miasta Sanok.

Inwestycja objęła budowę nowego obiektu, w pełni wyposażonego i dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych – wyposażonego m.in. w 30 indywidualnych pokoi z łazienkami, pokoje dziennego pobytu, sale i poradnie, w pełni wyposażony węzeł kuchenny.

Głównym celem projektu jest wzrost dostępności do infrastruktury i usług społecznych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, które nie radzą sobie samodzielnie w domu i wymagają opieki osób trzecich. Docelowo w nowym ośrodku ma znaleźć pracę 9 osób.

Całkowity koszt inwestycji to około 4,6 mln złotych, w tym 4 mln stanowią roboty budowlane. Należy dodać, że projekt jest dofinansowany ze środków unijnych w kwocie 3,5 mln złotych, co stanowi 85% całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

Na terenie Archidiecezji w ramach projektu „Bezpieczna Przystań” powstało trzy takie domy dla seniorów, zlokalizowane właśnie w Sanoku oraz w Przemyślu i Łańcucie. Obecnie korzysta z nich już 75 osób

Caritas Archidiecezji Przemyskiej jest duszpasterską instytucją charytatywną, prowadzącą działalność na terenie województwa podkarpackiego. Podstawowym celem Caritas jest szerzenie chrześcijańskich zasad charytatywnych, bezpośrednia i pośrednia działalność charytatywna, jednoczenie, koordynowanie i kierowanie całą kościelną akcją charytatywną na terenie Archidiecezji. Caritas Archidiecezji Przemyskiej zajmuje się udzielaniem pomocy charytatywnej dzięki środkom pozyskiwanym od ludzi dobrej woli i instytucji.

Do tematu wrócimy niebawem.

30-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)