REKLAMA
Życzenia P. Uruski

Motocykliści wracają na drogi. Patrz w lusterka!

REGION / PODKARPACIE. Słoneczna pogoda zachęca już motocyklistów do wyprowadzenia maszyn i rozpoczęcia sezonu motocyklowego 2018. Policjanci przypominają o zasadach, które poprawią bezpieczeństwo miłośnikom jednośladów.


Kierowco!

 • Niezwykle ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu od motocykla. Motocyklista jest bardziej narażony na ryzyko śmierci niż kierowca auta.
 • Kierowco, bądź czujny podczas skrętu w lewo – trudno jest ocenić szybkość motocykla jadącego za pojazdem.
 • Pamiętaj! Motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, należy szanować ich prawo do jazdy.
 • Ponadto sprawdzajmy lusterka, pamiętajmy o tzw. „martwych polach”, zwłaszcza przy zmianie pasa.
 • Gdy widzimy w oddali światełko motocykla powinniśmy upewnić się czy uda nam się włączyć do ruchu przed zbliżającym się pojazdem.

Motocyklisto!

 • Po kilku miesiącach niekorzystania z motocykla trzeba się zaadaptować do nowych warunków, ważna jest koncentracja oraz szybkość reakcji.
 • Pamiętaj o tym, że jakość niektórych dróg po zimie, może nie być najlepsza.
 • Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, to najczęstsze przyczyny wypadków.
 • Motocyklisto, bierz pod uwagę, że możesz znajdować się w „martwym polu” innego kierowcy. Błędem jest założenie przez motocyklistę, że inni, prowadzący samochód go widzą.
 • Należy również mieć na uwadze, że środek pasa nie jest najbezpieczniejszym miejscem do jazdy, ponieważ może znajdować się na nim olej z innych pojazdów, który w czasie deszczu może przyczynić się do poślizgu.
 • Strój motocyklisty ma również bardzo ważne znaczenie. Motocyklista powinien zawsze zakładać ubranie z długimi rękawami i nogawkami, rękawiczki, specjalne stroje z wzmocnieniami na kolanach i łokciach. Ubiór nie powinien utrudniać ruchów. Zawsze należy zakładać dopasowany indywidualnie kask.
 • Ważnym jest też, aby motocykl utrzymywać w nienagannym stanie technicznym przez cały okres jego użytkowania, jak i po zakończeniu sezonu. Przed samym sezonem należy bezwzględnie dokonać dokładnego przeglądu jego stanu technicznego, zwracając szczególną uwagę na układ hamulcowy, stan ogumienia oraz układ napędowy. Motocyklista powinien dokonać wymiany płynów eksploatacyjnych, zgodnie z danymi technicznymi pojazdu.
 • Błędem jest oszczędzanie na oponach oraz na stroju motocyklisty. W sytuacji kryzysowej mogą uratować nie tylko zdrowie, ale i życie.
 • Motocyklisto zawsze staraj się dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, jak również pamiętaj o prawidłowym wyprzedzaniu, aby nie powodować zagrożenia dla siebie i innych użytkowników dróg.

303-123588

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

10-04-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Taka prawda2018-04-10 09:27:25
0 0
W niedzielę bydlo dało o sobie znać na trasie Sanok- Lesko i na Bykowcach. Żadnego poszanowania przepisów i innych uczestnikow ruchu....
sanok2018-04-10 10:12:51
0 0
Niedziela w sanoku ulica Przemyska .stado motocykli w szalenczy sposob wyprzedza kolumne pojazdow ,policja nie reaguje na lamanie przepisow.. glosny warkot rowniez nie przeszkadza policjantom. Obok areny debil jechal na jednym kole. Pytanie gdzie jest policja w niedziele i czego nie reaguje ?
..2018-04-10 10:19:50
0 0
a co to jakies święte krowy,niech jadą przepisowo i niech każdy patrzy jak ma patrzeć a nie jakieś szczególne uwagi na motory,bo musi być na każdych światłach pierwszy,a ja mam jechać po rowach żeby mógł wyprzedzić,ani mi się śni,jadę normalnie i już.
Sławek2018-04-10 11:09:32
0 0
Nie wiem dlaczego POLICJA nie reaguje na przekraczanie przez motocykle dozwolonych decybeli ? co najmniej 80% jeżdżących po drogach przekracza dozwolony poziom nie mówiąc o wyprzedzaniu i prędkości TRAGEDIA!!!
Zgred2018-04-10 11:31:52
0 0
A mnie motocykliści zatrzymali się przed przejściem, gdyby nie oni to rzeka aut płynęłaby bez końca bo żaden nie raczył...
dobre sobie2018-04-10 11:51:57
0 0
naprawdę mam daleko w dupie jeśli jednemu czy drugiemu sanoczaninowi - debilowi urwie mogę lub głowę. przegnie pałę - trudno, na pewno nie będzie sytuacji że ja będę jechał po chodniku bo się idiocie spieszy i musi wyprzedzać na przepadło... trzeba mieć przed oczami to, że taki delikwent ma więcej do stracenia niż użytkownik samochodu. radził bym o tym niektórym głąbom na szlifierkach pamiętać to inaczej dość szybko zakończą swój słaby żywot. i nie pierdol..cie o patrzeniu w lusterka bo to już się na tym szmatławcu żałosne robi
Zigi2018-04-10 14:22:04
0 0
Mam w nosie to buractwo motocyklowe.
rezerwista2018-04-10 14:42:39
0 0
Policja na motory ryczące ,wyjące i jadące z bardzo dużą prędkościa nie reaguje bo to ślepe i głuche krety , zapraszam na ul . Mickiewicza gdzie współcześni kowboje na motorach potrafią jechać pod górkę ze 150 km /h a z góry nawet więcej wydając przy tym ryk jakby z 10 czołgów wyjechało jednocześnie . Czuje się jakbym mieszkał na poligonie wojskowym a nie w centrum miasta.Szanowni obecni i przyszli samorządowcy do roboty .
Obiektywnie mówiąc..2018-04-10 18:45:57
0 0
.."motocykliści" to bydło nie szanujące przepisów i innych uczestników ruchu drogowego. Co to za durne stwierdzenie "patrz w lusterka motocykle są wszędzie", samochody też są wszędzie. Nigdzie w prawie o ruchu drogowym nie ma stwierdzenia, że mam cokolwiek ustępować motocyklowi. Takie bydło wystawia złe świadectwo prawdziwym motocyklistom, których tu pozdrawiam.
Kupcie sobie debile tez motory i nie narzekajcie 2018-04-11 06:45:47
0 0
Nie znacie przepisów i się czepiacie motorem moge auto wyprzedzić na ciągłej jak stoicie w korku przed światłami jeżeli nie przekraczam lini i pozostaje na tym samym pasie
patrz w lusterka, głupota jest wszędzie2018-04-11 11:27:57
0 0
nie ma litości, buractwo na motorach trzeba nauczyć kultury i myślenia, nie ma ustępowania bo takiemu frajerowi się śpieszy i na przepadło po lewej notorycznie ile fabryka dała za podwójną ciągłą zapier..la. wysypie się, to jego problem. wózek inwalidzki w najlepszej opcji i tyle. Jedziesz spokojnie a taki pajac w 2-3 sekundy dobija do ciebie z niewiadomo skąd i wymusza na tobie byś zjechał maksymalnie na prawą stronę jezdni powodując zagrożenie w sytuacji gdy także częstp na poboczu jest pieszy. albo podniecanie się rykiem z tłumika... przyklejajcie sobie ludzie nowe naklejeczki na zderzaczki: patrz w lusterko, debile na moto są wszędzie.
d2018-05-21 09:14:05
0 0
Widzę że najwięcej komentujących to przysłowiowe "Janusze",nie popieram jazdy na gumie ani latania przez miasto 150 ale weźcie pod uwagę ile aut tak śmiga a na kole też by pojechali jak by dali rade.Nie wrzucajcie wszystkich do wora bo to nie prawda że każdy upla do bólu a jak by nie patrzeć to Janusze mają więcej na sumieniu.