REKLAMA
REKLAMA

Na mokrej drodze trudniej zapanować nad pojazdem

Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że na mokrej drodze trudniej zapanować nad pojazdem.

Wczoraj (25 bm.) po godz. 8, w Zarszynie kierujący ciężarowym manem, podczas cofania uderzył w stojące za nim renault. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Kilka minut po godz. 15, w Pakoszówka doszło do zderzenia dwóch samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną była zbyt mała odległość pomiędzy pojazdami. Kierująca hyundaiem nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył audi. Niegroźnych obrażeń doznała 9-letnia pasażerka hyundaia.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Powody zdarzeń drogowych są różne, jednak w dużej mierze przyczyniają się do nich warunki pogodowe. Opady deszczu, burze, mgły znacznie ograniczają widoczność i osłabiają koncentrację. Dość zmienna ostatnio aura stanowi wyzwanie dla kierujących, którzy zapominają o zdjęciu nogi z gazu podczas nagłych opadów deszczu. Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni łatwo o utratę panowania nad pojazdem. Wydłuża się również droga hamowania. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

KPP Sanok
archiwum KPP SanokZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wypadek w Humniskach. Nie żyje kobieta, dwie osoby ranne (FOTO)

BIESZCZADY: Pojazd „wyleciał” z drogi i kilkakrotnie dachował. Cztery osoby w środku (FOTO)

PAKOSZÓWKA: Zderzenie dwóch osobówek (FOTO)

 

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)