REKLAMA
REKLAMA

Na mokrej drodze trudniej zapanować nad pojazdem

Policja apeluje do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę. Pamiętajmy, że na mokrej drodze trudniej zapanować nad pojazdem.

Wczoraj (25 bm.) po godz. 8, w Zarszynie kierujący ciężarowym manem, podczas cofania uderzył w stojące za nim renault. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Kilka minut po godz. 15, w Pakoszówka doszło do zderzenia dwóch samochodów. Z ustaleń policjantów wynika, że przyczyną była zbyt mała odległość pomiędzy pojazdami. Kierująca hyundaiem nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył audi. Niegroźnych obrażeń doznała 9-letnia pasażerka hyundaia.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Powody zdarzeń drogowych są różne, jednak w dużej mierze przyczyniają się do nich warunki pogodowe. Opady deszczu, burze, mgły znacznie ograniczają widoczność i osłabiają koncentrację. Dość zmienna ostatnio aura stanowi wyzwanie dla kierujących, którzy zapominają o zdjęciu nogi z gazu podczas nagłych opadów deszczu. Pamiętajmy, że na mokrej nawierzchni łatwo o utratę panowania nad pojazdem. Wydłuża się również droga hamowania. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

KPP Sanok
archiwum KPP SanokZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wypadek w Humniskach. Nie żyje kobieta, dwie osoby ranne (FOTO)

BIESZCZADY: Pojazd „wyleciał” z drogi i kilkakrotnie dachował. Cztery osoby w środku (FOTO)

PAKOSZÓWKA: Zderzenie dwóch osobówek (FOTO)

 

26-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)