„Najszybsza Babeczka, Najszybsze Ciacho”. Rowerowe szaleństwo (FOTO)

SANOK, PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W minioną niedzielę 29 lipca miała miejsce czasówka o wdzięcznej nazwie „Najszybsza Babeczka, Najszybsze Ciacho”. 44 zawodników w wieku od 16 do 70 lat ścigało się na 11 km trasie, która biegła z Pakoszówki przez Strachocinę do Woli Góreckiej, a następnie przez teren kopalni PGNiG z powrotem do Pakoszówki. Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejne rowerowe spotkanie.

Piękna, malownicza trasa pokazała, że w naszym mieście są kolarze, którzy mogą konkurować z najlepszymi. Wśród pań najszybsza okazała się Małgorzata Sebastiańska z Sanoka, która zdobywając tytuł Najszybszej Babeczki pokonała Małgorzatę Warchoł z Nowosielec oraz Karolinę Warchoł. Tym razem mama okazała się szybsza niż córka.

W najmłodszej kategorii męskiej M1 (16-24 lat) najszybszy okazał się Kamil Dudek z Jasienicy Rosielnej. Na drugim miejscu wyścig ukończył Konrad Zieliński (Jasienica Rosielna), a podium uzupełnił Hubert Jakubowski z Sanoka.

W najliczniejszej kategorii M2 (25-39 lat) zwyciężył Mateusz Wawrzyński z Sanoka, pokonując Pawła Króla z Leska. Najniższy stopień podium zajął Paweł Dołżycki z Komańczy.

W kategorii M3 (40-55 lat) zwycięstwo przypadło Mariuszowi Przybyle z Sanoka. Tuż za nim wyścig ukończył Michał Dmitrzak, a podium uzupełnił Dariusz Wdowiak z Sanoka. Należy przy tym dodać, że obydwaj sanoczanie szykują się powoli do startu w wyścigu Bałtyk – Bieszczady czyli 1008 km jazdy non stop.

W najstarszej kategorii M4 (powyżej 56 lat) również nie brakowało emocji. Zasłużenie wygrał Dariusz Grudniak z Leska, drugi był Wojciech Chmielewski z Sanoka, a podium uzupełnił Jan Chmiel z Sanoka.

W kategorii OPEN „Najszybszym Ciachem” okazał się Mateusz Wawrzyński, wyprzedzając Kamila Dudka i Konrada Zielińskiego. Każdy z zawodników stających na podium poza pamiątkowym dyplomem otrzymał piękny medal zrobiony z piernika, który wykonała Agnieszka Filipczak.

Organizatorzy dziękują za udostępnienie miejsca i słodki poczęstunek firmie Dziedzic z Pakoszówki, sanockiemu oddziałowi PGNiG za wyrażenie zgody na przejazd uczestników oraz serwisowi rowerowemu SOSbike z Sanoka za ufundowanie szampanów dla zwycięzców.

Wyniki z tej czasówki nie zostały wliczone do klasyfikacji Sanockiej Ligi Szosowej 2018. Na wyścig w ramach Ligi zapraszamy już 5 sierpnia. Szczegóły na plakatach, stronie Facebook oraz w portalu Esanok.