REKLAMA
REKLAMA

„Najszybsza Babeczka, Najszybsze Ciacho”. Rowerowe szaleństwo (FOTO)

SANOK, PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W minioną niedzielę 29 lipca miała miejsce czasówka o wdzięcznej nazwie „Najszybsza Babeczka, Najszybsze Ciacho”. 44 zawodników w wieku od 16 do 70 lat ścigało się na 11 km trasie, która biegła z Pakoszówki przez Strachocinę do Woli Góreckiej, a następnie przez teren kopalni PGNiG z powrotem do Pakoszówki. Już teraz organizatorzy zapraszają na kolejne rowerowe spotkanie.

Piękna, malownicza trasa pokazała, że w naszym mieście są kolarze, którzy mogą konkurować z najlepszymi. Wśród pań najszybsza okazała się Małgorzata Sebastiańska z Sanoka, która zdobywając tytuł Najszybszej Babeczki pokonała Małgorzatę Warchoł z Nowosielec oraz Karolinę Warchoł. Tym razem mama okazała się szybsza niż córka.

W najmłodszej kategorii męskiej M1 (16-24 lat) najszybszy okazał się Kamil Dudek z Jasienicy Rosielnej. Na drugim miejscu wyścig ukończył Konrad Zieliński (Jasienica Rosielna), a podium uzupełnił Hubert Jakubowski z Sanoka.

W najliczniejszej kategorii M2 (25-39 lat) zwyciężył Mateusz Wawrzyński z Sanoka, pokonując Pawła Króla z Leska. Najniższy stopień podium zajął Paweł Dołżycki z Komańczy.

W kategorii M3 (40-55 lat) zwycięstwo przypadło Mariuszowi Przybyle z Sanoka. Tuż za nim wyścig ukończył Michał Dmitrzak, a podium uzupełnił Dariusz Wdowiak z Sanoka. Należy przy tym dodać, że obydwaj sanoczanie szykują się powoli do startu w wyścigu Bałtyk – Bieszczady czyli 1008 km jazdy non stop.

W najstarszej kategorii M4 (powyżej 56 lat) również nie brakowało emocji. Zasłużenie wygrał Dariusz Grudniak z Leska, drugi był Wojciech Chmielewski z Sanoka, a podium uzupełnił Jan Chmiel z Sanoka.

W kategorii OPEN „Najszybszym Ciachem” okazał się Mateusz Wawrzyński, wyprzedzając Kamila Dudka i Konrada Zielińskiego. Każdy z zawodników stających na podium poza pamiątkowym dyplomem otrzymał piękny medal zrobiony z piernika, który wykonała Agnieszka Filipczak.

Organizatorzy dziękują za udostępnienie miejsca i słodki poczęstunek firmie Dziedzic z Pakoszówki, sanockiemu oddziałowi PGNiG za wyrażenie zgody na przejazd uczestników oraz serwisowi rowerowemu SOSbike z Sanoka za ufundowanie szampanów dla zwycięzców.

Wyniki z tej czasówki nie zostały wliczone do klasyfikacji Sanockiej Ligi Szosowej 2018. Na wyścig w ramach Ligi zapraszamy już 5 sierpnia. Szczegóły na plakatach, stronie Facebook oraz w portalu Esanok.

 

 

01-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)