REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku zatrzymano 34-latka podejrzewanego o nawiązanie kontaktu z małoletnim w celach seksualnych

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj przed południem w sanockiej dzielnicy Wójtostwo zatrzymano 34-latka podejrzewanego o czyn polegający na nawiązaniu kontaktu z osobą małoletnią za pomocą internetu w celu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym. Mężczyzna przebywa w policyjnej izbie zatrzymań. Dziś zostanie przesłuchany. W sprawie wszczęto śledztwo.

We wtorek 31 lipca przed południem na Wójtostwie w Sanoku doszło do zatrzymania 34-letniego mieszkańca powiatu sanockiego w związku z podejrzeniem popełnienia czynu z art. 200a par. 1 Kodeksu Karnego.

„Kto w celu popełnienia przestępstwa określonego w art.197 §3 pkt 2 lub art. 200, jak również produkowania lub utrwalania treści pornograficznych, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej nawiązuje kontakt z małoletnim poniżej lat 15, zmierzając, za pomocą wprowadzenia go w błąd, wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji albo przy użyciu groźby bezprawnej, do spotkania z nim, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Ze względu na dobro uczestników postępowania jak i na same czynności przeprowadzane w sprawie, policja i prokuratura nie udziela żadnych szczegółowych informacji.

Wiadomo tyle, że dzisiaj (1 sierpnia) wszczęto postępowanie o czyn z art. 13 par. 1 i 2 w związku z art. 200a par 1 Kodeksu Karnego. Prowadzi je Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Dbając o dobro osób biorących udział w postępowaniu nie udzielamy szczegółowych informacji – mówi asp. szt. Anna Oleniacz, oficer prasowy KPP Sanok.

Dzisiaj zostaną przeprowadzone czynności z osobą zatrzymaną – mówi Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator rejonowy w Sanoku. – Ponadto policjanci przeszukali pomieszczenia pozostające w dyspozycji mężczyzny. Zabezpieczono nośniki celem ich dalszej analizy. Po wykonaniu czynności w ramach postępowania przygotowawczego, zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zastosowaniu środka zapobiegawczego, który nie jest formą represji czy reakcji karnej, ma jedynie zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.

Aktualnie 34-latek nie ma postawionych zarzutów. Przebywa w policyjnej izbie zatrzymań.

Art. 13. Kodeksu Karnego:

§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które
jednak nie następuje.

§ 2. Usiłowanie zachodzi także wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego.

Do sprawy wrócimy.

Zdjęcie poglądowe / pixabay.com

01-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)