REKLAMA
REKLAMA

Nastolatek jechał za szybko i bez uprawnień

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowcą okazał się 16-latek, który nie posiadał do tego uprawnień. Jak się okazało kierował jednośladem za zgodą właściciela pojazdu.


Wczoraj, przed godz. 16 w Malinówce policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę yamahy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Urządzenie wskazało 81 km/h. W toku dalszych czynności okazało się, że motorowerzystą był 16-latek. Młody człowiek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Oświadczył policjantom, że w dniu kontroli, w godzinach przedpołudniowych zdał pozytywnie egzamin na prawo jazdy kat A1. Jednak oczekuje na wydanie dokumentu.

Policjanci przekazali nieletniego opiekunowi, który przybył na miejsce kontroli drogowej. Wówczas okazało się, że 16-latek jeździł motorowerem za zgodą i wiedzą właściciela pojazdu.

Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

 

źródło: KPP Brzozów

17-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)