REKLAMA
REKLAMA

Odzyskali ponad 3 mln zł podatku CIT!

REGION / PODKARPACIE. Na stratę ponad 3 milionów złotych naraziła Skarb Państwa jedna z podkarpackich firm. Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli w firmie ujawnili nieprawidłowości i doprowadzili do wpłaty przez kontrolowany podmiot zaległości podatkowych wraz z należnymi odsetkami.

Pracownicy podkarpackiej KAS przeprowadzili w firmie kontrolę, która obejmowała swym zakresem przestrzeganie przez podatnika przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

W wyniku przeprowadzonego postępowania kontrolujący ustalili, że w latach 2015- 2016 firma, działająca w branży handlowej, nieprawidłowo kwalifikowała do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z wykorzystaniem wartości niematerialnej
i prawnej. W efekcie miało to wpływ na zaniżenie podstawy opodatkowania oraz zaniżenie zobowiązania podatkowego.

Kontrolowany podmiot nie zakwestionował ustaleń kontrolujących, korygując uprzednio złożone deklaracje podatkowe i wpłacając zaległy podatek wraz z należnymi odsetkami w łącznej kwocie 3 milionów 350 tysięcy złotych.

Łączna kwota wpływów uzyskanych przez podkarpacką KAS (w okresie od 2017r. do I poł. 2018r.) w wyniku przeprowadzonych kontroli podatkowych, postępowań kontrolnych i kontroli celno- skarbowych przekroczyła 122 mln złotych.

 

źródło: KAS

17-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)