REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Norweska kraina bezkresu, Saamów i reniferów. Opowieści na fotografiach

SANOK / PODKARPACIE. Podczas prezentacji autorka opowie o najdalej na północ położonym regionie Norwegii Finnmarku – jego krajobrazie, historii oraz współczesności.


Zaprezentowane zdjęcia zostały uchwycone podczas kilkunastu wizyt w tej krainie, którą najczęściej odwiedza z turystami, zapoznając ich z najciekawszymi i najpiękniejszymi miejscami. Oprócz podziwiania piękna tego krajobrazu, usłyszeć będzie można o jego ochronie i ważnych parkach narodowych. Nie zabraknie także informacji o najważniejszych miastach tego regionu Norwegii oraz interesujących tradycyjnych wioskach. Będzie również o historii i życiu Saamów, osławionym krańcu Europy – Nordkappie oraz przyciągającym tysiące turystów zjawisku, które można podziwiać w czasie arktycznego lata, czyli „Północnym Słońcu”.
Agnieszka Kępska – z wykształcenia oraz części zainteresowań filozof, geograf oraz kulturoznawca. Wśród pozostałych jej zainteresowań – obok muzyki, żeglarstwa i fotografii – bardzo ważne miejsce zajmują różnego rodzaju podróże – szczególnie do krajów skandynawskich oraz do Finlandii.

Clipboard01

06-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)