REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Norweska kraina bezkresu, Saamów i reniferów. Opowieści na fotografiach

SANOK / PODKARPACIE. Podczas prezentacji autorka opowie o najdalej na północ położonym regionie Norwegii Finnmarku – jego krajobrazie, historii oraz współczesności.


Zaprezentowane zdjęcia zostały uchwycone podczas kilkunastu wizyt w tej krainie, którą najczęściej odwiedza z turystami, zapoznając ich z najciekawszymi i najpiękniejszymi miejscami. Oprócz podziwiania piękna tego krajobrazu, usłyszeć będzie można o jego ochronie i ważnych parkach narodowych. Nie zabraknie także informacji o najważniejszych miastach tego regionu Norwegii oraz interesujących tradycyjnych wioskach. Będzie również o historii i życiu Saamów, osławionym krańcu Europy – Nordkappie oraz przyciągającym tysiące turystów zjawisku, które można podziwiać w czasie arktycznego lata, czyli „Północnym Słońcu”.
Agnieszka Kępska – z wykształcenia oraz części zainteresowań filozof, geograf oraz kulturoznawca. Wśród pozostałych jej zainteresowań – obok muzyki, żeglarstwa i fotografii – bardzo ważne miejsce zajmują różnego rodzaju podróże – szczególnie do krajów skandynawskich oraz do Finlandii.

Clipboard01

06-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)