REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzka Droga Krzyżowa z Wołosatego na Przełęcz Bukowską w sobotę przed Niedzielą Palmową

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wydała pierwszy komunikat związany z organizacją Bieszczadzkiej Drogi Krzyżowej.


Uprzejmie informujemy osoby zainteresowane uczestnictwem w Bieszczadzkiej Drodze Krzyżowej, że ta odbędzie się w dniu 24 marca (sobota przed Niedzielą Palmową) na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska, wzdłuż ustawionych tam stacji. Wydarzenie będzie miało charakter religijny i rozpocznie się Mszą Świętą w kościele w Ustrzykach Górnych o godz. 9.00 – czytamy w komunikacie BPN.

Natomiast 30 marca (Wielki Piątek) BdPN udostępni ponownie w/w trasę dla celów religijnych oraz szlak Wetlina-Stare Sioło-Przełęcz Orłowicza-Smerek-Kalnica, w ruchu jednokierunkowym. Jednocześnie zostanie zamknięty szlak z Wołosatego na Tarnicę. Powodem mają być złe warunki właśnie na tym szlaku i tego dnia.

Nie przewidujemy, aby sytuacja na szlaku mogła się poprawić na tyle, by móc zezwolić na bezpieczne przemieszczanie się większych grup pielgrzymów. Aktualnie utrzymuje się zagrożenie lawinowe i będzie ono występowało dalej w związku z bardzo dużą ilością śniegu w górach – czytamy w dalszej części komunikatu.

Kolejne komunikaty dotyczące organizacji Drogi Krzyżowej mają ukazać się w ciągu najbliższych dni.

droga

MZ
Fot. Wojtek Zatwarnicki

06-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)