REKLAMA
REKLAMA

Nielegalni Hindusi. Pograniczników poinformował mieszkaniec

REGION / PODKARPACIE. Dwóch obywateli Indii nielegalnie przekroczyło granicę do Polski. Ich celem były Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę. Dzięki szybkiemu działaniu i dobrej współpracy z mieszkańcami pogranicza, Straż Graniczna szybko zatrzymała sprawców nielegalnego przekroczenia.


Cudzoziemcy zostali zatrzymani wczoraj (tj. 7 czerwca), przez funkcjonariuszy SG w okolicach m. Kalwaria Pacławska (gm. Fredropol). W zdarzeniu pomogła informacja przekazana przez mieszkańca pobliskiej miejscowości, a dokładne miejsca nielegalnego przekroczenia granicy potwierdził pies służbowy.

W trakcie czynności, mężczyźni w wieku 22 oraz 23 lat dokładnie opisali funkcjonariuszom trasę swojej podróży, której celem były Niemcy gdzie chcieli podjąć pracę. W związku z nielegalnym przekroczeniem granicy, Straż Graniczna ukarała cudzoziemców mandatem karnym, przekazała na Ukrainę w ramach readmisji oraz wpisała do rejestru osób niepożądanych na terytorium państw Schengen na okres 3 lat.

Od początku 2018 roku, strażnicy graniczni zatrzymali na podkarpackim odcinku tzw. granicy zielonej z Ukrainą 60 cudzoziemców, którzy próbowali przedostać się do Unii Europejskiej w celach migracyjnych.

14-139683

źródło: BiOSG

08-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)