REKLAMA

Nielegalni imigranci z Wietnamu zatrzymani w Bieszczadach

Funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych zatrzymali 4 obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano także kierowcę pojazdu, ob. Ukrainy, który miał dowieźć imigrantów do Niemiec.

Funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych (18 września), w miejscowości Brzegi Górne zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi na warszawskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowca, 35-letni ob. Ukrainy przewozi 4 nielegalnych imigrantów z Wietnamu.

Zatrzymani imigranci to mężczyźni w wieku od 17 do 32 lat. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, a następnie czekał na nich samochód z kierowcą.

Będąc jeszcze w kraju swego pochodzenia, zapłacili po 15 tys. dolarów każdy, aby dotrzeć do Niemiec. Polska miała być krajem tranzytowym.

Aktualnie, w oparciu o umowę o readmisji Wietnamczycy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast, kierowca pojazdu przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby 2 lat.

Od początku roku, na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano ponad 120 nielegalnych imigrantów, dominują wśród nich obywatele Wietnamu (30 osób), następnie ob. Turcji (25 osób) i Iraku (10 osób).

mjr SG Elżbieta PIKOR
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

20-09-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

obywatel2018-09-20 12:59:38
0 0
ja bym im pozwolil zostac ale tylko w Bieszczadach.wilki przestalyby sie panoszyc lisy przestalyby byc plaga dziki takze a nawet zmije nie odwazylyby sie wystawiac nosa poza swoja strefe.pozostalyby tylko klescze.
Paweł Kulikowski2018-09-20 19:42:39
0 0
Przedszkolaki i zerówki w grupach max 10 osobowych. I nie płacimy na tą żebranine rada rodziców. Odprowadzacie w podatkach ponad 60% (przymusowo)
@Paweł Kulikowski2018-09-21 06:28:39
0 0
Debilu, po ilu piwach wszedłeś w ten temat?!