REKLAMA

Nielegalni imigranci z Wietnamu zatrzymani w Bieszczadach

Funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych zatrzymali 4 obywateli Wietnamu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Zatrzymano także kierowcę pojazdu, ob. Ukrainy, który miał dowieźć imigrantów do Niemiec.

Funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych (18 września), w miejscowości Brzegi Górne zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi na warszawskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że kierowca, 35-letni ob. Ukrainy przewozi 4 nielegalnych imigrantów z Wietnamu.

Zatrzymani imigranci to mężczyźni w wieku od 17 do 32 lat. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, a następnie czekał na nich samochód z kierowcą.

Będąc jeszcze w kraju swego pochodzenia, zapłacili po 15 tys. dolarów każdy, aby dotrzeć do Niemiec. Polska miała być krajem tranzytowym.

Aktualnie, w oparciu o umowę o readmisji Wietnamczycy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Natomiast, kierowca pojazdu przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby 2 lat.

Od początku roku, na tzw. zielonej granicy na Podkarpaciu zatrzymano ponad 120 nielegalnych imigrantów, dominują wśród nich obywatele Wietnamu (30 osób), następnie ob. Turcji (25 osób) i Iraku (10 osób).

mjr SG Elżbieta PIKOR
rzecznik prasowy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

20-09-2018


Tymczasowe wyłączenie możliwości dodawania komentarzy w związku z obowiązującą ciszą wyborczą.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

obywatel2018-09-20 12:59:38
0 0
ja bym im pozwolil zostac ale tylko w Bieszczadach.wilki przestalyby sie panoszyc lisy przestalyby byc plaga dziki takze a nawet zmije nie odwazylyby sie wystawiac nosa poza swoja strefe.pozostalyby tylko klescze.
Paweł Kulikowski2018-09-20 19:42:39
0 0
Przedszkolaki i zerówki w grupach max 10 osobowych. I nie płacimy na tą żebranine rada rodziców. Odprowadzacie w podatkach ponad 60% (przymusowo)
@Paweł Kulikowski2018-09-21 06:28:39
0 0
Debilu, po ilu piwach wszedłeś w ten temat?!