REKLAMA

Nowoczesny sprzęt medyczny dla strażaków-ochotników z gminy Zarszyn (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. 30 maja (środa) w urzędzie gminy w Zarszynie przekazano sprzętu medyczny z dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – Ministerstwa Sprawiedliwości dla strażaków z terenu gminy Zarszyn.


Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości jednostki OSP z terenu gminy Zarszyn pozyskały nowoczesny sprzęt niezbędny do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Całkowity koszt zadania wyniósł 38 290,00 zł.

Sprzęt został przekazany poszczególnym jednostkom OSP:

– OSP Bażanówka – ZESTAW PSP-R1
– OSP Jaćmierz – ZESTAW PSP-R1
– OSP Pielnia – ZESTAW PSP-R1
– OSP Posada Jaćmierska – ZESTAW PSP-R1
– OSP Posada Zarszyńska – ZESTAW PSP-R1 oraz defibrylator AED
OSP Zarszyn – ZESTAW PSP-R1 oraz defibrylator AED

Na spotkaniu obecny był poseł na sejm Piotr Uruski, który wraz wójtem gminy Zarszyn uczestniczył w przekazaniu sprzętu. Następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej problemów występujących w życiu ochotniczych straży pożarnych.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

źródło/foto: UG Zarszyn

01-06-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

POsada 242018-06-01 12:08:06
0 0
POkażcie to zdjęcie w POwiększeniu bo nie widać kto stoi za tym plecakiem ?
defibrylator2018-06-01 17:21:06
0 0
Pytam,dlaczego Zarszyn dostał aż dwa defibrylatory a pozostali ani jednego. Innym strażom się nie należało???Dalej,jest tak że kto bliżej żłobu ten bierze wszystko! Żałosne! Kiedy to się zmieni????????????????????? Panie Uruski, czy ta sytuacja pana nie dziwi ??????????????????????????????????
pisior2018-06-02 16:51:13
0 0
Pan Uruski jest jak Beata Kozidrak - wszędzie go pełno.
Janusz Konieczny2018-06-02 22:46:12
0 0
Do "defibrylator" : Zarszyn dostał jeden,natomiast kolejny trafił do OSP Posada Zarszyn. Zarówno za jednymi jak i drugimi przemawiają najlepsze wyniki w całej Gminie jak i Powiacie. Pozdrawiam serdecznie.
wszechwiedzący2018-06-04 08:42:25
0 0
Wyszło tak, że jednostki które wnioskowały o zestaw PSP-R1 otrzymały wszystkie. Natomiast pieniędzy wystarczyło na dwa defibrylatory, więc jednostki OSP zrobiły losowanie. Akurat tak wyszło, że szczęście mieli OSP Zarszyn i OSP Posada Zarszyńska.