REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesny sprzęt medyczny dla strażaków-ochotników z gminy Zarszyn (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. 30 maja (środa) w urzędzie gminy w Zarszynie przekazano sprzętu medyczny z dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – Ministerstwa Sprawiedliwości dla strażaków z terenu gminy Zarszyn.


Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości jednostki OSP z terenu gminy Zarszyn pozyskały nowoczesny sprzęt niezbędny do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Całkowity koszt zadania wyniósł 38 290,00 zł.

Sprzęt został przekazany poszczególnym jednostkom OSP:

– OSP Bażanówka – ZESTAW PSP-R1
– OSP Jaćmierz – ZESTAW PSP-R1
– OSP Pielnia – ZESTAW PSP-R1
– OSP Posada Jaćmierska – ZESTAW PSP-R1
– OSP Posada Zarszyńska – ZESTAW PSP-R1 oraz defibrylator AED
OSP Zarszyn – ZESTAW PSP-R1 oraz defibrylator AED

Na spotkaniu obecny był poseł na sejm Piotr Uruski, który wraz wójtem gminy Zarszyn uczestniczył w przekazaniu sprzętu. Następnie wzięli udział w dyskusji dotyczącej problemów występujących w życiu ochotniczych straży pożarnych.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.

źródło/foto: UG Zarszyn

01-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)