REKLAMA
REKLAMA

NOWOSIELCE: Fantastyczna scenografia, stroje z epoki i polonez na finał. Patriotyczne widowisko teatralne (ZDJĘCIA)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W niedzielę 6 maja w Nowosielcach w gminie Zarszyn zorganizowano widowisko teatralne, które zwieńczyło uroczyste obchody Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Strażaka. Mieszkańcy przygotowali niecodzienne widowisko teatralne. Zobacz fotorelację!

W niedzielę 6 maja 2018 r. w Nowosielcach odbyły się uroczyste Obchody Dnia Strażaka i Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija 227 lat od powstania tej jednej z najważniejszych ustaw w Polsce.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w intencji strażaków oraz ich rodzin w Kościele Rzymskokatolickim pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowosielcach. Uświetniła je Orkiestra Dęta „Lutnia” z Zarszyna.

Dalsza część świętowania miała miejsce w godzinach popołudniowych, w sali Domu Kultury w Nowosielcach, gdzie widzom zaprezentowała się grupa teatralna, w skąd której wchodzą dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Przedstawiła ona inscenizację pt. „Zemsta z dębem w tle”. Aktorzy w zjawiskowych strojach z epoki prezentowali się w pięknie przygotowanej scenografii. Na zakończenie grupa zatańczyła dla wszystkich poloneza. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.

Scenariusz przedstawienia przygotowany został przez Urszulę Małek, natomiast o oprawę muzyczną, nagłośnienie i obsługę techniczną zadbali Edward Litwin i Grzegorz Michalski.

Na zakończenia podziękowania dla organizatorów tj. Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach oraz mieszkańców miejscowości skierowali: Maria Pospolitak, radna V kadencji Sejmiku Województwa oraz Andrzej Betlej – wójt gminy Zarszyn. Podkreślali wielki wkład włożony w realizację tego wydarzenia.

źródło/foto: UG Zarszyn

07-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)