REKLAMA
REKLAMA

Przed nimi przyszłość stoi otworem – absolwenci „Mechanika” z europejskimi certyfikatami! (ZDJĘCIA)

27 kwietnia Zespół Szkól Nr 2 w Sanoku ze łzą kręcącą się w oku i uroczystą akademią  pożegnał swoich absolwentów Anno Domini 2018. Maturzyści z tego rocznika w pełni wykorzystali czas dany im w szkole i pozyskiwane skutecznie od lat fundusze unijne  w ramach programu ERASMUS+ . W praktykach zawodowych uczestniczyli uczniowie kierunków:

– technik teleinformatyk,
– technik pojazdów samochodowych,
– technik mechanik,
– technik ochrony środowiska.

Absolwenci kierunku technik ochrony środowiska i technik teleinformatyk praktyki zawodowe zaliczali na Malcie, technik mechanik i technik pojazdów samochodowych zawodowe szlify zdobywał w Wielkiej Brytanii. Uczniowie kierunku technik ochrony środowiska dodatkowy staż odbywali w malowniczej Grecji.

Staż Auto Cad w Dreźnie był przeznaczony  dla uczniów wszystkich kierunków zarówno z Technikum Nr 2, jak i Szkoły Branżowej I stopnia Nr 2 kształcącej w zawodach:

– mechanik pojazdów samochodowych
– elektromechanik pojazdów samochodowych.

foto002

Dodatkowym atutem szkoły branżowej jest możliwość odbycia bezpłatnie kursu na prawo jazdy oraz  odbywanie praktycznej nauki zawodu w firmach patronackich takich jak ADR POLSKA S.A, DO-MET, oraz  lokalnych warsztatach mechanicznych i samochodowych, za co uczeń otrzyma zgodnie z podpisaną umową wynagrodzenie w wysokości od  170 do 400 złotych miesięcznie.

– Jesteśmy bardzo dumni z umiejętności, kreatywności i przedsiębiorczości naszej młodzieży, gdyż otrzymaliśmy jako szkoła wiele ciepłych słów pochwały i uznania o poziomie wiedzy naszych uczniów od organizatorów staży, kursów i praktyk . Praktycznie wszyscy nasi uczniowie otrzymali oceny celujące z odbywanych zajęć oraz zdobyli  Europass Mobilność- czyli uznawany w całej Europie  dokument potwierdzający nabyte za granicą  umiejętności i kompetencje zawodowe – podkreśla dyrektor ZS2, pani Jowita Nazarkiewicz. – Mamy nadzieję, że stanie się to dla nich przepustką do zdobycia wymarzonej pracy lub da motywację do kontynuowania nauki na studiach.

logo-erasmus-plus

W roku szkolnym  2018/2019 szkoła będą odbywały się kolejne praktyki i staże w ramach  programu Erasmus+ . Będą mogli w nich uczestniczyć w nich uczniowie z nowego kierunku operator obrabiarek skrawających oraz  z wymienionych już  kierunków, które zostały wzbogacone  o kilka atrakcyjnych innowacji np. w postaci klasy mundurowej o profilu wojskowym: Edukacja dla bezpieczeństwa z elementami wiedzy o wojsku. W przyszłości uczniowie, dzięki programowi pilotażowemu będą mogli otrzymać dodatkowe punkty przy rekrutacji do służb mundurowych.

foto008

W szkole uczniowie mają możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji, pokrewnych do wyuczonych zawodów, co czyni ich nader atrakcyjnymi w oczach potencjalnych pracodawców. I tak na przykład uczniowie kierunku technik mechanik dodatkowo, bezpłatnie zdobywają książeczkę spawacza, a uczniowie kierunku technik pojazdów samochodowych bezpłatnie, w ramach szkolnego programu nauczania odbywają kurs prawa jazdy kategorii B. Technik teleinformatyk w ramach zajęć odbywa naukę spawania światłowodów oraz programowania cyfrowych układów FPGA. Technik ochrony środowiska większość zajęć odbywa w doskonale wyposażonym laboratorium chemicznym.

Zespół Szkół Nr 2  realizując   programy  typu  VET, czyli Kształcenie i Szkolenia Zawodowe stara się promować wykształcenie zawodowe i umożliwić wszechstronny rozwój uczniów w tej dziedzinie. Kształcenie dualne w swym założeniu łączy naukę teorii w szkole z praktyką w firmach patronackich. A doświadczenie zawodowe, bardzo pożądane przez potencjalnych pracodawców, uczniowie zdobywają na zagranicznych stażach, kursach i praktykach.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

07-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook