REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Nowe zdjęcia z placu budowy (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Pogoda nie krzyżuje planów budowlańców, dlatego postęp prac przy obwodnicy Sanoka widać z tygodnia na tydzień. W ostatnim czasie zamontowano kolejne, ogromne części infrastruktury. Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć z placu budowy długo oczekiwanej przez sanoczan drogi.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu istniejącej DK28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica będzie miała długość blisko 7 km. drogą klasy GP o długości ok. 7 km.

– To wielka inwestycja, na którą czekaliśmy od lat 70. ubiegłego wieku. Z takiego okresu pochodzą pierwsze plany obwodnicy Sanoka. Udało się zdobyć na nią środki właśnie teraz i bardzo się z tego cieszę – podkreśla poseł Piotr Uruski, członek sejmowej Komisji Infrastruktury. – Teren nie jest łatwy, dlatego tym bardziej cieszy widoczny postęp prac – dodaje.
 

foto: GDDKiA/Obwodnica Sanoka

Warto także dodać, że minął już rok od symbolicznego wbicia łopaty pod tę inwestycję. Dla porównania postępów prac zapraszamy do obejrzenia filmu z lotu ptaka z września 2017 roku.


źródło: Youtube.com / tvpodkarpacie
 

film: Youtube.com / obwodnica sanoka/GDDKiA

18-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook