REKLAMA
REKLAMA

Obywatele Senegalu oraz Turcji próbowali nielegalnie przekroczyć granicę (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki zatrzymali siedmiu cudzoziemców, którzy posłużyli się fałszywymi tytułami pobytowymi w celu swobodnego przemieszczania się po Europie.

Zdarzenia miały miejsce wczoraj (tj. 4 kwietnia), w trakcie kontroli pasażerów podróżujących w międzynarodowych pociągach wjeżdżających z Ukrainy.

14-134133

W pierwszym przypadku, zatrzymano pięciu obywateli Senegalu w wieku od 18 do 26 lat, którzy przedstawili do kontroli granicznej ważne paszporty wydane przez władze Senegalu. Dodatkowo, w celu potwierdzenia prawa pobytu na terytorium państw Schengen,  podróżni przestawili tytuły pobytowe – trzy belgijskie oraz dwa francuskie. Funkcjonariusze Straży Granicznej dokonujący kontroli, stwierdzili brak zabezpieczeń w dokumentach a w wyniku szczegółowego sprawdzenia potwierdzili, że są one podrobione na wzór oryginalnych.

Drugie zdarzenie miało miejsce kilka godzin później, 36-letnia kobieta oraz jej 17-letni syn – obywatele Turcji, przedstawili do kontroli oryginalne tureckie paszporty biometryczne oraz niemieckie tytuły pobytowe. W tym przypadku blankiety dokumentów pobytowych były skradzione kilka lat wcześniej a następnie bezprawnie zamieszczono w nich dane kontrolowanych cudzoziemców. Dodatkowo, w paszportach zamieszczone były fałszywe odbitki stempli kontroli granicznej z niemieckiego portu lotniczego, które najprawdopodobniej miały zwiększać wiarygodność cudzoziemców.

W związku z próbą wykorzystania fałszywych dokumentów w trakcie kontroli, cudzoziemcy zostali zatrzymani i zostaną objęci aktem oskarżenia skierowanym do Sądu. Straż Graniczna wydała dodatkowo decyzje o odmowie wjazdu. Wszyscy obcokrajowcy jeszcze w dniu dzisiejszym zostaną zawróceni na Ukrainę.

W bieżącym roku to pierwsze przypadki posłużenia się fałszywymi dokumentami pobytowymi przez obywateli Senegalu oraz Turcji na przejściach granicznych Bieszczadzkiego OSG. Od początku roku, funkcjonariusze oddziału ujawnili łącznie 18 dokumentów uprawiających do pobytu na terytorium państw Schengen oraz 77 fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej.

14-134130

BiOSG

05-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)