REKLAMA
REKLAMA

Operacja oczyszczanie. Znaleziono 30 pocisków moździerzowych (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 23 października funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkiej Placówki SG w Stuposianach uczestniczyli w akcji prowadzonej przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji dotyczącej zabezpieczania niewybuchów z czasów II wojny światowej w Bieszczadach.


Trzeci rok z rzędu, funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkich placówek wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Rzeszowa biorą udział w akcji oczyszczania Bieszczadów z niebezpiecznych pozostałości po II Wojnie Światowej. Operacje takie mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla turystów przemierzających bieszczadzkie szlaki, ale także zapobiegają nielegalnemu wykorzystaniu niewybuchów przez osoby postronne.

W tym roku do akcji związanej z ujawnianiem niewybuchów w rejonie najdłuższego bieszczadzkiego pasma górskiego – Otrytu zaangażowano funkcjonariuszy SG ze Stuposian oraz policje z CBŚP z Rzeszowa.

W trakcie wspólnych działań, na samym szczycie pasma Otryt ujawniono 33 sztuki pocisków moździerzowych (m.in. kaliber 82mm oraz 50mm), a także 6 sztuk amunicji snajperskiej.

Teren natychmiast zabezpieczono. Również, bezzwłocznie powiadomiony został Patrol Saperski z jednostki wojskowej w Rzeszowie, który przejął ujawnione niewybuchy.

Niebezpieczne materiały zostały zneutralizowane na wojskowym poligonie w Nowej Dębie na Podkarpaciu.

 

źródło: BiOSG/Elżbieta Pikor

24-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)