REKLAMA
REKLAMA

Operacja oczyszczanie. Znaleziono 30 pocisków moździerzowych (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. 23 października funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkiej Placówki SG w Stuposianach uczestniczyli w akcji prowadzonej przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji dotyczącej zabezpieczania niewybuchów z czasów II wojny światowej w Bieszczadach.


Trzeci rok z rzędu, funkcjonariusze Straży Granicznej z bieszczadzkich placówek wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Rzeszowa biorą udział w akcji oczyszczania Bieszczadów z niebezpiecznych pozostałości po II Wojnie Światowej. Operacje takie mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla turystów przemierzających bieszczadzkie szlaki, ale także zapobiegają nielegalnemu wykorzystaniu niewybuchów przez osoby postronne.

W tym roku do akcji związanej z ujawnianiem niewybuchów w rejonie najdłuższego bieszczadzkiego pasma górskiego – Otrytu zaangażowano funkcjonariuszy SG ze Stuposian oraz policje z CBŚP z Rzeszowa.

W trakcie wspólnych działań, na samym szczycie pasma Otryt ujawniono 33 sztuki pocisków moździerzowych (m.in. kaliber 82mm oraz 50mm), a także 6 sztuk amunicji snajperskiej.

Teren natychmiast zabezpieczono. Również, bezzwłocznie powiadomiony został Patrol Saperski z jednostki wojskowej w Rzeszowie, który przejął ujawnione niewybuchy.

Niebezpieczne materiały zostały zneutralizowane na wojskowym poligonie w Nowej Dębie na Podkarpaciu.

 

źródło: BiOSG/Elżbieta Pikor

24-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)