REKLAMA
REKLAMA

SPOTKANIE W SPRAWIE DEBATY. Sztab Matuszewskiego nieobecny (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. O godzinie 12:00 w NoBo Cafe miało odbyć się spotkanie sztabów wyborczych Tadeusza Pióro i Tomasza Matuszewskiego oraz reprezentantów największych lokalnych ośrodków medialnych. Planem było omówienie szczegółów związanych z organizacją debaty przed II turą wyborów na burmistrza Sanoka. Punktualnie w południe, na miejscu pojawili się wszyscy oprócz przedstawicieli komitetu Łączy Nas Sanok.

Urzędujący burmistrz Tadeusz Pióro zaproponował debatę swojemu rywalowi w walce o stanowisko gospodarza miasta w kolejnej kadencji. Na naszym portalu pojawił się krótki film z osobistym zaproszeniem skierowanym do Tomasza Matuszewskiego. Do jego sztabu, ale również na skrzynki lokalnych redakcji trafił też e-mail z wiadomością o dacie i miejscu spotkania, na którym omówione zostaną szczegóły związane z formą debaty. Na spotkaniu pojawili się przedstawiciele pięciu lokalnych mediów i dwie osoby ze sztabu Tadeusza Pióro. Nie pojawił się natomiast nikt z obozu Tomasza Matuszewskiego.

Tymczasem jeszcze dwie godziny przed spotkaniem, w oświadczeniu kandydat Matuszewski pisał między innymi:

Zamierzam w dalszym ciągu przekonywać mieszkańców Sanoka do swojego programu. Jestem gotowy bronić jego tez także podczas debaty wyborczej z moim kontrkandydatem, pod warunkiem, że będzie uczciwa i oparta na obiektywnych zasadach.

Dwie godziny później otrzymaliśmy informację o odpowiedzi udzielonej przez sztab ŁNS na maila z propozycją debaty.

Otrzymaliśmy wczoraj późnym popołudniem wiadomość, wysłaną z adresu poczty elektronicznej sekretariatu Urzędu Miasta w Sanoku, o spotkaniu w sprawie debaty kandydatów na burmistrza. Wiadomość – poza adresem zwrotnym sekretariatu UM (!) – była anonimowa. Mając na względzie dalece lakoniczną treść rzeczonej wiadomości, która nie została poprzedzona jakimikolwiek dwustronnymi rozmowami sztabów wyborczych w przedmiocie debaty, jej anonimowość, i w końcu adres nadawczy nie należący do komitetu wyborczego Tadeusza Pióro, zmuszeni jesteśmy traktować ją jako bezprzedmiotową. Jesteśmy gotowi do rozmów o debacie, jej terminie, miejscu i kształcie, niemniej jednak oczekujemy w tej mierze bezpośredniego kontaktu i propozycji (nie anonimowych) od sztabu wyborczego kandydata Tadeusza Pióro – pod wiadomością podpisana została Paulina Paszta, członek KWW Łączy Nas Sanok.

Oto odpowiedź przesłana do naszej redakcji ze sztabu Tadeusza Pióro.

Bardzo dziękuję przedstawicielom wszystkich sanockich mediów, którzy przybyli na spotkanie w sprawie debaty przedwyborczej, które odbyło się dzisiaj w o godz. 12.00. Niestety na spotkanie nie dotarł nikt ze sztabu Pana Tomasza Matuszewskiego. Propozycję debaty przed drugą tura złożyłem poprzez przedstawicieli mojego sztabu już na spotkaniu w sprawie pierwszej debaty, do której nie doszło. Bardzo zależało mi na tym, by debata między mną, a Tomaszem Matuszewskim była obiektywna i dostępna dla jak największej ilości mieszkańców Sanoka. Dlatego zaproponowałem spotkanie razem z wszystkimi mediami i sztabem KWW Łączy nas Sanok, w celu wypracowania jak najdogodniejszej formuły debaty dla wszystkich. Na spotkaniu padły konkretne propozycje zasad, miejsca i daty debaty z uwzględnieniem także możliwości technicznych jak i kalendarza pracy redakcji. Ze względu jednak na nieobecność nikogo z drugiego sztabu, takie ustalenia mogłyby zostać odebrane jako jednostronne. Dlatego na tym etapie nie zapadła ostateczna decyzja o przeprowadzeniu debaty. Odczytuję zachowanie sztabu Pana Matuszewskiego jako grę na czas. Jeszcze raz dziękuję sanockim mediom za zainteresowanie programami kandydatów i merytoryczną rozmową między nimi w postaci obiektywnej debaty – powiedział w oświadczeniu Tadeusz Pióro.

Spotkanie w sprawie debaty. Bez przedstawiciela sztabu Tomasza Matuszewskiego

24-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)