REKLAMA
REKLAMA

Ostatnia szansa na pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej

SANOK / PODKARPACIE. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku informuje, że kończy się okres przyjmowania wniosków kandydatów do służby przygotowawczej. To ostatnia szansa na drodze do kariery zawodowej w wojsku, miejsca są już niemal obsadzone.

Służba przygotowawcza na potrzeby korpusu szeregowych jest przeznaczona dla ochotników, zarówno mężczyzn jak i kobiet, którzy nigdy nie pełnili służby wojskowej, a chcieliby w przyszłości zostać żołnierzami zawodowymi. jest ku temu ostatnia okazja.

Aby dołączyć do korpusu szeregowych, należy spełniać następujące wymagania: mieć ukończone 18 lat, posiadać obywatelstwo polskie, nie być karanym, mieć zdolność do czynnej służby wojskowej oraz wykształcenie minimum gimnazjalne.

W zamian wojsko oferuje: miesięczne wynagrodzenie w wysokości 960 zł , zwrot kosztów przejazdu do i z miejsca odbywania służby, bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, bezpłatną opiekę medyczną i stomatologiczną, odprawę na zakończenie szkolenia około 2000 zł.

Na II turnus w korpusie szeregowych, który zaplanowano od 07 maja 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r., zachęcamy zarówno kobiety jak i mężczyzn, szczególnie osoby posiadające prawo jazdy kat. C i CE do odbycia służby przygotowawczej w tym okresie. Trzeba się śpieszyć, w zasadzie wszystkie miejsca są już obsadzone, a to niebywała okazja, aby uczynić pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej – mówi mjr Piotr Lasek, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku.

sluzba_przygotowawczaA44

13-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)