REKLAMA
REKLAMA

Ostatnia szansa na pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej

SANOK / PODKARPACIE. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku informuje, że kończy się okres przyjmowania wniosków kandydatów do służby przygotowawczej. To ostatnia szansa na drodze do kariery zawodowej w wojsku, miejsca są już niemal obsadzone.

Służba przygotowawcza na potrzeby korpusu szeregowych jest przeznaczona dla ochotników, zarówno mężczyzn jak i kobiet, którzy nigdy nie pełnili służby wojskowej, a chcieliby w przyszłości zostać żołnierzami zawodowymi. jest ku temu ostatnia okazja.

Aby dołączyć do korpusu szeregowych, należy spełniać następujące wymagania: mieć ukończone 18 lat, posiadać obywatelstwo polskie, nie być karanym, mieć zdolność do czynnej służby wojskowej oraz wykształcenie minimum gimnazjalne.

W zamian wojsko oferuje: miesięczne wynagrodzenie w wysokości 960 zł , zwrot kosztów przejazdu do i z miejsca odbywania służby, bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, bezpłatną opiekę medyczną i stomatologiczną, odprawę na zakończenie szkolenia około 2000 zł.

Na II turnus w korpusie szeregowych, który zaplanowano od 07 maja 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r., zachęcamy zarówno kobiety jak i mężczyzn, szczególnie osoby posiadające prawo jazdy kat. C i CE do odbycia służby przygotowawczej w tym okresie. Trzeba się śpieszyć, w zasadzie wszystkie miejsca są już obsadzone, a to niebywała okazja, aby uczynić pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej – mówi mjr Piotr Lasek, szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku.

sluzba_przygotowawczaA44

13-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)