REKLAMA
REKLAMA

Policjanci z Sanoka w akcji na stadionie Polonii Przemyśl (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Między innymi policjanci z Sanoka wzięli udział we wspólnych ćwiczeniach, które odbyły się na stadionie Polonii w Przemyślu. Policjanci doskonalili taktykę skutecznego zabezpieczania różnego rodzaju imprez masowych oraz przywracania porządku.

Skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju imprez masowych i przejazdów kibiców, zależy między innymi od szkoleń i umiejętności, szczególnie w pododdziałach zwartych Policji. Po raz kolejny, Stadion Polonii w Przemyślu, stał się na kilka godzin areną ćwiczeń dowódczo-sztabowych.

W ćwiczeniach, pod okiem dowódcy ze sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie – nadkom. Grzegorza Wojtas, wzięli udział policjanci z różnych jednostek z terenu Podkarpacia, w tym z: Przemyśla, Sanoka, Jarosławia i Lubaczowa. Funkcjonariusze ćwiczyli różne warianty działań, w przypadku zakłócania porządku przez kibiców podczas meczów piłkarskich, w tym m.in. usuwanie agresywnych kibiców z poszczególnych sektorów na stadionie.

Ćwiczenia odbyły się w ramach podnoszenia kwalifikacji i umiejętności policjantów, którzy podczas każdego spotkania piłkarskiego dbają o bezpieczeństwo osób zgromadzonych na stadionie. Dla dowództwa była to okazja do przećwiczenia różnych wariantów działań i koordynacji pracy policjantów.

Tego typu ćwiczenia mają na celu zapewnienie maksymalnego profesjonalizmu i skuteczności podczas wykonywania realnych zadań służbowych.

źródło: KMP Przemyśl

13-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)