REKLAMA
REKLAMA

Peper miała nosa do skrytek. Próba przemytu blisko tysiąca paczek papierosów (ZDJĘCIA)

MEDYKA / PODKARPACIE. Blisko tysiąc paczek papierosów usiłował przemycić do Polski kierowca samochodu przekraczającego polsko-ukraińską granicę w Medyce. Przemyt udaremnili mu funkcjonariusze KAS z pomocą psa Peper.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Granicznego Referatu Realizacji w Medyce wytypowali do kontroli wjeżdżający do Polski samochód marki Chrysler, za kierownicą którego zasiadał 19- letni ob. Ukrainy.

1

Podczas szczegółowej rewizji okazało się, że w samochodzie przewożone są papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Do licznych skrytek z tytoniową kontrabandą doprowadziła funkcjonariuszy czworonożna Peper, specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych. M.in. w przednim zderzaku, podszybiu i zbiorniku paliwa znajdowało się łącznie 973 paczek papierosów. Gdyby towar trafił do czarnorynkowej sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tyt. niezapłaconych podatków przekroczyłyby kwotę 22,5 tys. złotych.

Do własności przemycanych papierosów przyznał się kierowca pojazdu, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Przemytnikowi grozi kara grzywny, przepadek nielegalnego towaru a także przystosowanego do przemytu pojazdu.

2

KAS w Rzeszowie

12-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)