REKLAMA

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, ludowe melodie (FOTO)

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. Przy ludowych melodiach, pięknej pogodzie i oczywiście we wspaniałej atmosferze – tak właśnie upłynęło niedzielne popołudnie, tym którzy postanowili spędzić je na rynku w Mrzygłodzie, gdzie 8 lipca 2018 roku odbył się VIII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu.

Tradycyjnie rozpoczął go korowód wszystkich kapel uczestniczących w tej cyklicznej już imprezie. Na scenie zaprezentowali się: Futomianie, Piasty, Warzanie, Gacoki, Lisznienie i oczywiście Kamraty. Wszystkie kapele wykonały znane i lubiane ludowe melodie- oznaczało to wspaniałą zabawę licznie zgromadzonej publiczności.

Wszyscy wykonawcy otrzymali z rąk wójta gminy Sanok – Anny Hałas pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Jak co roku imprezę zakończył wspólny występ, podczas którego wszystkie kapele wykonały kilka najbardziej znanych utworów.

Gościnnie wystąpił również Zespół Tańca Ludowego Sanok, który zaprezentował tańce łowickie, rzeszowskie i lubelskie.

Dodatkowo każdy mógł spróbować regionalnych potraw, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrej, Hłomczy, Łodziny i Mrzygłodu.

Nie zabrakło stoiska garncarza i innych rękodzielników oraz atrakcji dla najmłodszych, z których dzieci mogły do woli korzystać.

Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu to doskonały sposób na rozpowszechnianie ludowych melodii. Dzięki niemu każdy z nas może posłuchać piosenek wykonywanych niegdyś przez naszych dziadków i lepiej zrozumieć ten piękny element polskiej tradycji.

materiały nadesłane

12-07-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

lolek2018-07-12 08:46:33
0 0
A radny z powiatu był?
.2018-07-12 09:23:28
0 0
BRAWO Liszna!!!!!!!! :):):):)