REKLAMA
REKLAMA

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera, ludowe melodie (FOTO)

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. Przy ludowych melodiach, pięknej pogodzie i oczywiście we wspaniałej atmosferze – tak właśnie upłynęło niedzielne popołudnie, tym którzy postanowili spędzić je na rynku w Mrzygłodzie, gdzie 8 lipca 2018 roku odbył się VIII Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu.

Tradycyjnie rozpoczął go korowód wszystkich kapel uczestniczących w tej cyklicznej już imprezie. Na scenie zaprezentowali się: Futomianie, Piasty, Warzanie, Gacoki, Lisznienie i oczywiście Kamraty. Wszystkie kapele wykonały znane i lubiane ludowe melodie- oznaczało to wspaniałą zabawę licznie zgromadzonej publiczności.

Wszyscy wykonawcy otrzymali z rąk wójta gminy Sanok – Anny Hałas pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Jak co roku imprezę zakończył wspólny występ, podczas którego wszystkie kapele wykonały kilka najbardziej znanych utworów.

Gościnnie wystąpił również Zespół Tańca Ludowego Sanok, który zaprezentował tańce łowickie, rzeszowskie i lubelskie.

Dodatkowo każdy mógł spróbować regionalnych potraw, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrej, Hłomczy, Łodziny i Mrzygłodu.

Nie zabrakło stoiska garncarza i innych rękodzielników oraz atrakcji dla najmłodszych, z których dzieci mogły do woli korzystać.

Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu to doskonały sposób na rozpowszechnianie ludowych melodii. Dzięki niemu każdy z nas może posłuchać piosenek wykonywanych niegdyś przez naszych dziadków i lepiej zrozumieć ten piękny element polskiej tradycji.

materiały nadesłane

12-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)