REKLAMA
REKLAMA

Piłkarski weekend w gminie Zagórz (ZAPOWIEDŹ)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Przed nami piłkarskie emocje związane z występami drużyn reprezentujących gminę Zagórz. Dla LKSu Tarnawa będzie to drugie starcie w obecnym sezonie. Z kolei Juventus Poraż, Osława Zagórz, LKS Czaszyn i Gabry Łukowe zainaugurują swoje rozgrywki. Wszystkie spotkania z udziałem tych zespołów zostaną rozegrane w najbliższą niedzielę. Ze wszystkich, które odbędą się w gminie Zagórz przygotujemy skróty video oraz fotorelację.

Najwyżej klasyfikowanym zespołem z gminy Zagórz jest obecnie LKS Tarnawa, która obecnie walczy o mistrzostwo klasy okręgowej. Piłkarze LKSu mają za sobą premierowy pojedynek na tym szczeblu. Na wyjeździe udało im się ograć Iwonkę Iwonicz 2:0. W drugiej kolejce, tarnawianie mieli grać w Targowiskach z miejscowym Partyzantem. Spotkanie nie doszło do skutku ze względu na fatalny stan boiska.

W niedzielę w Tarnawie pojawi się Przełęcz Dukla, która do tej pory zebrała na swoim koncie trzy punkty po wygranej na własnym terenie 1:0 z drużyną z Iwonicza. Na inaugurację Przełęcz uległa Polonii Kopytowa 1:3.

KROŚNIEŃSKA KLASA OKRĘGOWA

LKS Tarnawa – Przełęcz Dukla

Niedziela 19.08.2018, godzina 16:30

Kolejnym z zespołów z terenu gminy Zagórz, który w ostatnim sezonie zanotował promocję do wyższej klasy rozgrywkowej jest Juventus Poraż. Beniaminek klasy A, w swoim premierowym pojedynku zagra u siebie z Bukowianką Bukowsko, czyli trzecią ekipą klasy A w poprzednim sezonie. Juventus wcale nie stoi na przegranej pozycji, ponieważ o ile Bukowianka była praktycznie niepokonana na własnym boisku (10-0-3), o tyle zdecydowanie gorzej szło jej na wyjazdach (5-3-5). W poprzedniej edycji rozgrywek Poraż zanotował 9 zwycięstw i 2 remisy grając przed własną publicznością. Nikomu nie udało się tu wygrać.

KLASA A, GRUPA KROSNO I

Juventus Poraż – Bukowianka Bukowsko

Sobota 18.08.2018, godzina 14:00

Trzy kolejne drużyny z gminy Zagórz rywalizować będą w klasie B, grupie Krosno I. Mowa oczywiście o Osławie Zagórz, LKSie Czaszyn oraz zespole Gabry Łukowe. W poprzednim sezonie ekipy te prezentowały dość wyrównany poziom. Ostatecznie najwyżej sklasyfikowano Czaszyn (5. miejsce – 35 punktów). Dwa oczka niżej Zagórz (33 punkty), natomiast na 8. pozycji rywalizację zakończyli piłkarze z Łukowego, legitymujący się dorobkiem 26 punktów. Na początek Osława i Gabry zagrają przed własną publicznością. Zmierzą się odpowiednio z LKSem Tyrawa Wołoska oraz z LKSem Olszanica. Starcie wyjazdowe czeka natomiast czaszynian, którzy piłkarskie umiejętności skonfrontują z Zalewem Myczkowce. W sezonie 2017/2018 rywale plasowali się w dolnej części tabeli, z czego drużyna z Myczkowiec była outsiderem. Na 22 mecze zaliczyła 2 remisy i 20 porażek, jedno ze spotkań przegrywając 1:11 (z Nelsonem Polańczyk).

KLASA B, GRUPA KROSNO II

Osława Zagórz – LKS Tyrawa Wołoska

Niedziela 19.08.2018, godzina 13:00

Zalew Myczkowce – LKS Czaszyn

Niedziela 19.08.2018, godzina 13:00

Gabry Łukowe – LKS Olszanica

Niedziela 19.08.2018, godzina 15:00

* W ostatnich dniach następują zmiany w terminarzach. O ewentualnych korektach w opisywanych spotkaniach będziemy informować na bieżąco.

16-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)