PIŁKARSKI WEEKEND ZA NAMI: Remis w Przemyślu, porażka Pisarowiec, zwycięstwo Sieniawy (PODSUMOWANIE, WYNIKI)

www.tvPiłka.pl    : Kolejny weekend z futbolem w roli głównej za nami. Ciekawych spotkań nie zabrakło w IV lidze i krośnieńskiej okręgówce, a po długiej przerwie wróciły także rozgrywki Klasy A i Klasy B. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami sobotnich i niedzielnych meczów.

W 22. kolejce IV ligi podkarpackiej bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie Polonii Przemyśl z Ekoballem Stalą Sanok
W rundzie wiosennej na sanockich Wierchach padł bezbramkowy remis. Obie drużyny chciały zdobyć cenne punkty i zrehabilitować się za zeszłotygodniowe porażki. W rozgrywanym w Przemyślu meczu mogliśmy obejrzeć wiele podbramkowych sytuacji, jednak niewiele z nich zakończyło się golem. Dominowali gospodarze, ale do przerwy było 0:0.

Taki stan rzeczy zmienił się dopiero w 57 minucie, kiedy Paweł Piątek silnym strzałem głową wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Było 1:0 dla Polonii. Stal jednak nie poddała się i atakowała, by wywieźć z trudnego terenu choć jeden punkt. Determinacja żółto-niebieskich opłaciła się. W 89 minucie piłkę przed polem karnym otrzymał Arkadiusz Femin, który dwoma zwodami ograł obrońcę i kapitalnym strzałem z dystansu umieścił futbolówkę w siatce.

Wśród sobotnich wyników zaskakiwać może szczególnie wysoka porażka LKS-u Pisarowce na własnym stadionie
Błękitni Ropczyce przerwali dobrą passę drużyny spod Sanoka, odnosząc pewne zwycięstwo. Końcowy wynik to aż 0:3

W rozgrywkach krośnieńskiej okręgówki, hitem kolejki było niewątpliwie spotkanie przewodzącego stawce Przełomu Besko ze Startem Rymanów
 Rozegrany w Besku pojedynek zakończył się rezultatem 1:0 dla gospodarzy i umocnił ich na pozycji lidera. Zespoły goniące Przełom w ligowej tabeli nie oddają jednak pola. Kotwica Korczyna i Partyzant Targowiska wygrały swoje spotkania i zachowują kolejno sześcio- i pięciopunktową stratę.

W tabeli Klasy A, grupy Krosno I, łeb w łeb w tabeli idą Bieszczady Ustrzyki Dolne i Bukowianka Bukowsko
Obie ekipy wygrały swoje mecze i mają na koncie po 29 punktów. Hitem kolejki były jednak spotkania Jawornika Czarna z Victorią Pakoszówka, a także dwóch Szarotek – z Uherzec i Nowosielec. Zwycięskie okazały się Victoria i Szarotka Uherce.

Ciasno robi się także w tabeli Klasy B, grupy Krosno I
Remix Niebieszczanyprzegrał w meczu na szczycie z Pionierem Średnia Wieś. Zwyciężył za to LKS Czaszyn, jak również Juventus Poraż, który zrównał się punktami z prowadzącym do tej pory Remixem. Punkt z tyłu jest ekipa z Czaszyna, która zgromadziła do tej pory na koncie 24 oczka. Nie wolno też lekceważyć Pioniera, który ma ich wprawdzie 21, ale rozegrał jedno spotkanie mniej.

W Klasie B, grupy Krosno II, piłkarze urządzili sobie ostre strzelanie
Wystarczy tylko powiedzieć, że w sześciu spotkaniach padło aż 31 bramek, co daje średnią ponad 5 na mecz. Niespodzianką jest na pewno strata punktów liderującej wciąż Odrzechowej z przedostatnim w tabeli Czerteżem. Potknięcie rywala skrzętnie wykorzystali zawodnicy LKS Płowce/Stróże Małe i Beskidu Posada Górna, które zajmują kolejno drugie i trzecie miejsce w lidze.