Piotr Michalski mistrzem Polski w wieloboju sprinterskim! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanin, zawodnik SKŁ Górnik Piotr Michalski zdobył złoty medal w wieloboju sprinterskim podczas mistrzostw Polski, które odbywały się w Tomaszowie Mazowieckim. 24-latek nie miał sobie równych wygrywając 3 z 4 konkurencji. Tym samym, Michalski obronił tytuł mistrzowski.

Na wielobój sprinterski składa się w sumie cztery starty. Dwa na 500 m i dwa na 1000 m. W pierwszy dzień (22 grudnia), Piotr Michalski wygrał na dystansie krótszym, ale na 1000 m niespodziewanie musiał uznać wyższość Sebastiana Kłosińskiego. W niedzielę, oba biegi należały już jednak do sanoczanina i to on sięgnął po złoto i obronił tytuł mistrza Polski.

Nasz klub reprezentowali także: Klaudia Lorenc (14 miejsce), Piotr Nałęcki (9 miejsce), Szymon Zegarowicz (18 miejsce) i Mateusz Tokarski. Sanoczanie pobijali swoje rekordy życiowe. Podczas MP rozgrywane były także biegi drużynowe. W sprinterskim biegu drużynowym sanoczanie w składzie: Zegarowicz, Michalski i Nałęcki zajęli 4 miejsce. W biegu drużynowym na 8 okr. toru drużyna w składzie: Nałęcki, Zegarowicz i Tokarski zajęła 5 miejsce – czytamy na profilu klubu z Sanoka (Facebook).

Piotr Michalski / foto: Tomasz Sowa