REKLAMA
REKLAMA

Piotr Michalski mistrzem Polski w wieloboju sprinterskim! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoczanin, zawodnik SKŁ Górnik Piotr Michalski zdobył złoty medal w wieloboju sprinterskim podczas mistrzostw Polski, które odbywały się w Tomaszowie Mazowieckim. 24-latek nie miał sobie równych wygrywając 3 z 4 konkurencji. Tym samym, Michalski obronił tytuł mistrzowski.

Na wielobój sprinterski składa się w sumie cztery starty. Dwa na 500 m i dwa na 1000 m. W pierwszy dzień (22 grudnia), Piotr Michalski wygrał na dystansie krótszym, ale na 1000 m niespodziewanie musiał uznać wyższość Sebastiana Kłosińskiego. W niedzielę, oba biegi należały już jednak do sanoczanina i to on sięgnął po złoto i obronił tytuł mistrza Polski.

Nasz klub reprezentowali także: Klaudia Lorenc (14 miejsce), Piotr Nałęcki (9 miejsce), Szymon Zegarowicz (18 miejsce) i Mateusz Tokarski. Sanoczanie pobijali swoje rekordy życiowe. Podczas MP rozgrywane były także biegi drużynowe. W sprinterskim biegu drużynowym sanoczanie w składzie: Zegarowicz, Michalski i Nałęcki zajęli 4 miejsce. W biegu drużynowym na 8 okr. toru drużyna w składzie: Nałęcki, Zegarowicz i Tokarski zajęła 5 miejsce – czytamy na profilu klubu z Sanoka (Facebook).

Piotr Michalski / foto: Tomasz Sowa

24-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)