REKLAMA
REKLAMA

Plaga włamań do piwnic. Złodzieje ukradli sześć rowerów, koła z aluminiowymi felgami i drogie narzędzia

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka policja apeluje do właścicieli, aby właściwie zabezpieczali swoje piwnice. W ostatnim czasie odnotowano wzmożone kradzieże różnego rodzaju przedmiotów. Najczęściej były to drogie rowery.

Jak podaje policja w minionym czasie kilkakrotnie włamywano się do piwnic na terenie miasta. najczęściej łupem złodziei padają drogie rowery, elektronarzędzia czy koła samochodowe. Łączna wartość strat kradzieży „piwnicowych” sięgnęła 9 tys. złotych!

34-latka zawiadomiła, że złodziej włamał się do jej piwnicy. Z wnętrza zabrał rower górski marki Centurion wartości 1200 złotych. Ponadto ustalono, że najprawdopodobniej ten sam sprawca dokonał włamania do sąsiedniej piwnicy skąd zabrał 4 szt. kół wraz z felgami aluminiowymi wartości 2000 złotych.

Z kolei na Langiewicza włamano się do kolejnej piwnicy. 49-latek zgłosił, że sprawca pokonał zabezpieczenia drzwi i ukradł rower marki GIANT wartości 500 zł.

Innym razem 73-latek zawiadomił funkcjonariuszy, że nieznany mu sprawca po uprzednim otwarciu kłódki dopasowanym kluczem, wszedł do wnętrza piwnicy. Następnie zabrał wiertarko- wkrętarkę wraz z oryginalną torbą, ładowarkę do baterii oraz wkrętarkę, po czym ponownie założył i zamknął kłódkę. Sprawca swoim działaniem spowodował straty w wysokości 800 złotych na szkodę zgłaszającego.

43-letni mężczyzna zawiadomił, że nieznany sprawca pokonał zabezpieczenia i wszedł do wnętrza piwnicy. Zabrał trzy rowery marki Romet, Kelles i typu damka, straty oszacowano na łączną sumę 4500 zł.

W związku z powtarzającymi się włamaniami do piwnic apelujemy o prawidłowe ich zabezpieczanie, jak również przedmiotów, które w nich się znajdują. Zwracajmy uwagę na obce osoby, które przebywają w okolicy bloków, wchodzą do piwnic, czy też w taką pogodę prowadzą rowery. Wszelkie niepokojące sytuacje należy zgłaszać do KPP w Sanoku – mówi Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

thief-1562699_960_720

21-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)