REKLAMA
REKLAMA

Plaga włamań do piwnic. Złodzieje ukradli sześć rowerów, koła z aluminiowymi felgami i drogie narzędzia

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka policja apeluje do właścicieli, aby właściwie zabezpieczali swoje piwnice. W ostatnim czasie odnotowano wzmożone kradzieże różnego rodzaju przedmiotów. Najczęściej były to drogie rowery.

Jak podaje policja w minionym czasie kilkakrotnie włamywano się do piwnic na terenie miasta. najczęściej łupem złodziei padają drogie rowery, elektronarzędzia czy koła samochodowe. Łączna wartość strat kradzieży „piwnicowych” sięgnęła 9 tys. złotych!

34-latka zawiadomiła, że złodziej włamał się do jej piwnicy. Z wnętrza zabrał rower górski marki Centurion wartości 1200 złotych. Ponadto ustalono, że najprawdopodobniej ten sam sprawca dokonał włamania do sąsiedniej piwnicy skąd zabrał 4 szt. kół wraz z felgami aluminiowymi wartości 2000 złotych.

Z kolei na Langiewicza włamano się do kolejnej piwnicy. 49-latek zgłosił, że sprawca pokonał zabezpieczenia drzwi i ukradł rower marki GIANT wartości 500 zł.

Innym razem 73-latek zawiadomił funkcjonariuszy, że nieznany mu sprawca po uprzednim otwarciu kłódki dopasowanym kluczem, wszedł do wnętrza piwnicy. Następnie zabrał wiertarko- wkrętarkę wraz z oryginalną torbą, ładowarkę do baterii oraz wkrętarkę, po czym ponownie założył i zamknął kłódkę. Sprawca swoim działaniem spowodował straty w wysokości 800 złotych na szkodę zgłaszającego.

43-letni mężczyzna zawiadomił, że nieznany sprawca pokonał zabezpieczenia i wszedł do wnętrza piwnicy. Zabrał trzy rowery marki Romet, Kelles i typu damka, straty oszacowano na łączną sumę 4500 zł.

W związku z powtarzającymi się włamaniami do piwnic apelujemy o prawidłowe ich zabezpieczanie, jak również przedmiotów, które w nich się znajdują. Zwracajmy uwagę na obce osoby, które przebywają w okolicy bloków, wchodzą do piwnic, czy też w taką pogodę prowadzą rowery. Wszelkie niepokojące sytuacje należy zgłaszać do KPP w Sanoku – mówi Anna Oleniacz, rzecznik sanockiej policji.

thief-1562699_960_720

21-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)