REKLAMA
REKLAMA

Po 7 latach Jakub Osika odchodzi z MDK (VIDEO, FOTO)

Po 7 latach Jakub Osika odchodzi z MDK (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Jakub Osika nie jest już dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. Kandydat na burmistrza Sanoka nie znalazł uznania w oczach komisji konkursowej. Ta, zdecydowała się przekazać stery MDK Wiesławie Skorek. Do konkursu stanął jeszcze Grzegorz Maliwiecki.

Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku to jednostka, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Sanoku. W skład pięcioosobowej komisji konkursowej weszli: Zofia Kijowska – naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji, Kultury i Rozwoju, Irena Sawa – kadrowa w Starostwie Powiatowym w Sanoku, Robert Pieszczoch – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Turystyki, Andrzej Chrobak – członek Zarządu Powiatu Sanockiego. Na przesłuchanie konkursowe nie dotarł Marian Futyma, radny Rady Powiatu Sanockiego.

Na zwołanej w poniedziałek (3 bm.) konferencji, Osika stwierdził, że decyzja o wyborze nowego dyrektora miała charakter polityczny. Jednocześnie podkreślił, że nowa pani dyrektor bez problemu poradzi sobie z kierowaniem i rozwojem MDKu.

04-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)