REKLAMA
REKLAMA

POBIEDNO: Emocje i uśmiechy, zawody i taneczne szaleństwo (FOTORELACJA)

POBIEDNO / GMINA BUKOWSKO. W sobotę, 16 czerwca 2018 roku, wiejski stadion w Pobiednie zamienił się na kilka godzin w miejsce rozrywki a nie tylko sportu. Rada Sołecka, strażacy miejscowej drużyny OSP oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pobiedno zorganizowali tu kolejny Wiejski Dzień Dziecka.

Uczestnicy mieli okazję odpocząć, pobawić się, wykazać się swoją formą lub też podziwiać sportowe popisy innych. Przy sprzyjającej pogodzie, pokrzepiających siły fizyczne kiełbaskach i grochówce, w radosnych nastrojach mieszkańcy Pobiedna, okolicznych wiosek i goście z dalszych miejsc – a wśród nich poseł dr Piotr Uruski oraz radny powiatu sanockiego Robert Pieszczoch – spędzili bardzo miło sobotnie popołudnie.

Ogromne emocje towarzyszyły rozgrywkom Mini Mundialu. W turnieju szkółek piłkarskich zwycięskie miejsce wywalczyła ekipa Cosmosu Nowotaniec. Srebro – otrzymali piłkarze z Markowiec, brąz – zawodnicy Ekoball Pobiedno. Drużyna z Bukowska uplasowała się na miejscu IV.

Pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego oraz Ośrodka Doradztwa Rolniczego udzielali zainteresowanym porad, rozdawali materiały związane z różnymi aspektami pracy w gospodarstwie rolnym. Na stoisku Nadleśnictwa Lesko można było nauczyć się lub sprawdzić stan swojej wiedzy na temat zwierząt leśnych i drzew. Ratownicy medyczni instruowali, w jaki sposób bezpiecznie i skutecznie podejmować działania pierwszej pomocy. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej demonstrowali części umundurowania i uzbrojenia.

 

URUSKI

Długie kolejki chętnych ustawiały się na wyznaczonych miejscach w oczekiwaniu na przejażdżkę wozem bojowym WOT-u lub też zabytkową sikawką konną ze Zboisk. Wspaniałym widowiskiem był pokaz dziewczynek – gimnastyczek z grupy Spartan z Zahutynia prowadzonej przez Mirosława Kaźmierczaka.

Studentki PWSZ z Sanoka uszczęśliwiały najmłodszych zmieniając ich twarzyczki w pyszczki kotków, piesków, … . Dzieci rozgorączkowane zakupami na straganie, skokami na dmuchanym zamku, nurkowaniem w baseniku z piłeczkami mogły się ochłodzić pod prysznicem z węża gaśniczego. Pokaz gaszenia był jednym z elementów popisu umiejętności druhów OSP.

Późnym popołudniem średnia wieku uczestników zaczęła wzrastać. Zakończeniem dnia – wieczoru był Festyn prowadzony przez strażaków. Przy muzyce zespołu TWA dorosłe już dzieci bawiły się do przysłowiowego białego rana.
Ciepłych, dobrych wspomnień wystarczy – miejmy nadzieję – do kolejnego czerwcowego święta w Pobiednie.

Już dziś – serdecznie zapraszamy!

Zobacz fotorelację!

  

foto: materiały nadesłane

19-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)