REKLAMA
REKLAMA

Pod kryptonimem „Renegade-Sarex”. Uwaga! zawyją syreny

REGION, SANOK / PODKARPACIE. W związku z ogólnokrajowym ćwiczeniem pk. „RENEGADE – SAREX 18/II” na terenie całego Podkarpacia zostanie przeprowadzony trening sytemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

 

W dniach 14-15 listopada 2018 r. (termin zapasowy – 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa podkarpackiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

Będzie on elementem ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE – SAREX 18/II” organizowanego przez podmioty szczebla centralnego: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) oraz z ramienia Szefa Obrony Cywilnej Kraju – Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP). W ramach treningu w dniach: 14 – 15 listopada 2018 r. między godz. 9.00 a 15.00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych na terenie województwa, w tym także na terenie Gminy Miasta Sanoka.

Włączenie tradycyjnych syren wirnikowych i elektronicznych nastąpi ze Stanowiska Kierowania (SK) PCZK/POADA w Sanoku, po otrzymaniu stosownego komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

W trakcie fizycznego włączenia systemów alarmowych zostaną wyemitowane:

  • akustyczny sygnał alarmowy –„ogłoszenie alarmu”
    (dźwięk modulowany – trwający 3 min.)
  • akustyczny sygnał alarmowy – „odwołanie alarmu”
    (dźwięk ciągły – trwając 3 minuty).

 

13-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)