REKLAMA
REKLAMA

Pod kryptonimem „Renegade-Sarex”. Uwaga! zawyją syreny

REGION, SANOK / PODKARPACIE. W związku z ogólnokrajowym ćwiczeniem pk. „RENEGADE – SAREX 18/II” na terenie całego Podkarpacia zostanie przeprowadzony trening sytemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

 

W dniach 14-15 listopada 2018 r. (termin zapasowy – 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa podkarpackiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

Będzie on elementem ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE – SAREX 18/II” organizowanego przez podmioty szczebla centralnego: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) oraz z ramienia Szefa Obrony Cywilnej Kraju – Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP). W ramach treningu w dniach: 14 – 15 listopada 2018 r. między godz. 9.00 a 15.00 zostanie przeprowadzona głośna próba uruchomienia systemów alarmowych na terenie województwa, w tym także na terenie Gminy Miasta Sanoka.

Włączenie tradycyjnych syren wirnikowych i elektronicznych nastąpi ze Stanowiska Kierowania (SK) PCZK/POADA w Sanoku, po otrzymaniu stosownego komunikatu z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.

W trakcie fizycznego włączenia systemów alarmowych zostaną wyemitowane:

  • akustyczny sygnał alarmowy –„ogłoszenie alarmu”
    (dźwięk modulowany – trwający 3 min.)
  • akustyczny sygnał alarmowy – „odwołanie alarmu”
    (dźwięk ciągły – trwając 3 minuty).

 

13-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)