REKLAMA

NOWOSIELCE: Spektakl i barwne tańce. Widowisko w 100. rocznicę niepodległości (FOTO, VIDEO)

GMINA ZARSZYN / PODKARPACIE. W Nowosielcach w gminie Zarszyn z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości mieszkańcy przygotowali wyjątkowe widowisko. Zgromadzeni goście obejrzeli spektakl „Bohater” w wykonaniu Theatrum Mundi. Na scenie pojawił się Regionalny Zespół Ludowy „Ziemia Sanocka” z barwnym, narodowym repertuarem. Były też występy najmłodszych i piosenki patriotyczne.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Nowosielcach w gminie Zarszyn rozpoczęto od uroczystej mszy św. w kościele parafialnym. Następni ks. proboszcz Henryk Dobosz poświęcił pamiątkowe tablic, które znajdują się przy krzyżu przed kościołem.

Na tablicy pamiątkowej widnieje napis „Przodkom w hołdzie, Potomnym ku pamięci. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy Nowosielec A.D. 2018”

Tablicę odsłonili: Andrzej Betlej – wójt gminy Zarszyn, gen. brygady January Komański, ppłk Andrzej Iskrowicz, Antoni Pisula.

Kolejnym punktem tego ważnego wydarzenia był spektakl słowno-muzyczny w Domu Kultury w Nowosielcach. Na scenie aktorzy Theatrum Mundi w spektaklu „Bohater” przybliżyli historyczne dzieje naszego kraju. Następnie zebrani obejrzeli występy RZL „Ziemia Sanocka” oraz uczniów i przedszkolaków. 

Obejrzyj fragmenty filmów z tego podniosłego wydarzenia oraz odnajdź się w fotogalerii!

 

 

 

Foto i video: Marek Michalski

13-11-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Radość2018-11-13 10:58:44
0 0
Każdy z nas starał się jak umiał i mógł podziękować Bogu i przodkom za to ,że może mieszkać w Wolnej Ojczyźnie! Wielka radość sprawia słuchanie hymnu w wykonaniu najmłodszych! W nich nadzieja,że będą dbać o ojczyznę i utrzymają wiarę i wolność!
Brawo Nowosielce2018-11-13 11:10:53
0 0
Brakowało Jakuba Szeli była by i RABACJA a jest DEMOKRACJA. Natomiast w samej gminie Zarszyn mało flag i cisza z odpustem i wolnym parkingiem księdza oraz generalnym remontem obszernej plebani.
niesamowite2018-11-14 02:40:29
0 0
Wójt gminy nowe ubranie. ksiądz nową sutannę. W stare się już nie mieszczą. Historię można przewrócić do góry nogami. Ale niech ta sie młode uczą jaką to piękną rocznicę mamy. Brawo.