REKLAMA
REKLAMA

Podkarpacie dla Niepodległej. Sprawdź program!

SANOK / PODKARPACIE. 100-lecie odzyskania Niepodległości, które przypada na rok 2018 niesie z sobą potrzebę organizacji wartościowych wydarzeń edukacyjno-kulturowych. Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury wychodząc naprzeciw potrzebom, organizuje cykl wydarzeń mających na celu pogłębienie poczucia patriotyzmu i przynależności do państwa polskiego, pośród mieszkańców Podkarpacia.

Przedsięwzięcie będzie przebiegać w kilku etapach, które razem stworzą ciąg wydarzeń pod nazwą „Podkarpacie dla Niepodległej”.

Wydarzenie zostanie rozpoczęte od krótkiej inscenizacji historycznej zatytułowanej „Ocalić od zapomnienia”. Następnie nastąpi cześć główna wydarzenia, na którą został zaplanowany koncert orkiestry kameralnej, dzięki czemu osoby obecne będą mogły oddać się refleksji oraz zadumie podczas celebracji uroczystego święta. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna będzie odpowiedzialna Accademia dell’arco Chamber Orchestra z Bydgoszczy wraz z pianistą i skrzypkiem. Podczas trwania koncertu zostaną zaprezentowane utwory najznakomitszych polskich kompozytorów. W trakcie występu zaplanowano kilka krótkich przerw ofiarowanych konferansjerowi, który zaprezentuje historię regionu, oraz sylwetkę postaci, które na terenie Podkarpacie przyczyniły się w sposób znaczący do odzyskania przez Polskę Wolności. Całość zostanie dopełniona prezentacją multimedialną, w której prezentowane będą udostępnione przez Muzeum Historyczne w Sanoku oraz otrzymane od ludzi cenne „zabytkowe” wręcz fotografie z okresu 1860-1920. Na zakończenie organizatorzy mają prawdziwą wisienkę na torcie, w postaci specjalnie przygotowanego akompaniamentu muzycznego pieśni patriotycznych, które rozdane w postaci śpiewników pozwolą wziąć czynny udział zgromadzonej publiczności.

Festiwal odbędzie się w dniach od 05.11.2018 do 10.11.2018r. na terenie Podkarpacia. Każdego dnia będzie on przebiegał w innym mieście, a pomimo iż program koncertów w każdym z miast jest taki sam, będą się one różniły dzięki wyjątkowemu charakterowi przypisanemu do poszczególnych miast. Festiwal będzie przebiegał odpowiednio w:
1. 05.11.2018 – Łańcut – Miejski Dom Kultury w Łańcucie, godz. 18:00
2. 06.11.2018 – Krosno – ZSM im. I. J. Paderewskiego w Krośnie, godz. 12:00
3. 07.11.2018 – Sanok– PSM im. W. Kossakowej w Sanoku, godz. 18:00
4. 08.11.2018 – Rymanów – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rymanowie, godz. 17:00
5. 09.11.2018 – Przemysł – Zamek Kazimierzowski w Przemyślu, godz. 19:00
6. 10.11.2018 – Ustrzyki Dolne – Ustrzycki Dom Kultury, godz. 18:00

Całe wydarzenie może się odbyć na taką skalę dzięki współpracy z Partnerami wśród których znajdziemy Muzeum Historyczne w Sanoku, MBL w Sanoku, Zamek Kazimierzowski w Przemysłu czy Ustrzycki Dom Kultury. Za sprawą współpracy z tak cudownymi ludźmi wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

materiały nadesłane

31-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)