REKLAMA
REKLAMA

Podopieczni SOSW w bibliotece. Obejrzeli prace rówieśników (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. 11 czerwca 2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Sanoku gościła grupę uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku wraz z opiekunami. Dzieci gościły w bibliotece kolejny już raz i widać było wyraźnie, że czują się tu świetnie. Wizyta zbiegła się z prezentowaną w holu biblioteki wystawą pt „Papierowe kombinacje”, na której zaprezentowano prace dzieci z autyzmem.

Prace na wystawę powstawały podczas zajęć plastycznych , rękodzielniczych i ze sztuki użytkowej prowadzonych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku. Prezentowane prace były tworzone między innymi technikami wydzieranki, wyklejanki, quillingu, origami czy papierowej wikliny. Uczniowie w czasie zajęć mogli przekonać się o atrakcyjności tych technik. Małe dzieła przez nich wykonane są piękne.

Praca przy nich była skomplikowana, ale pełna satysfakcji, radości i zabawy. Techniki te wyzwoliły bowiem inwencje twórcze młodych artystów, umożliwiając im kreowanie swoich własnych niezwykłych światów. Wśród propozycji tematycznych znalazły się różne formy przyrodnicze i abstrakcyjne. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo przyjemności i satysfakcji, ale przede wszystkim dały poczucie sukcesu, czego pięknym dowodem są te małe arcydzieła. Również podczas pobytu w bibliotece, dzieci wykonały pracę techniką origami o tematyce dowolnej, którą ofiarowały paniom z biblioteki. Spotkanie zakończyło uroczyste wręczenie małym artystom dyplomów i drobnych upominków. Wszystkie prace można oglądać w holu Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku, ul. Kiczury 16 (II piętro) do końca września.

oprac. Agata Wajda-Paszkiewicz
Biblioteka Pedagogiczna Sanok

14-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)