REKLAMA
REKLAMA

Podopieczni SOSW w bibliotece. Obejrzeli prace rówieśników (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. 11 czerwca 2018 r. Biblioteka Pedagogiczna w Sanoku gościła grupę uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sanoku wraz z opiekunami. Dzieci gościły w bibliotece kolejny już raz i widać było wyraźnie, że czują się tu świetnie. Wizyta zbiegła się z prezentowaną w holu biblioteki wystawą pt „Papierowe kombinacje”, na której zaprezentowano prace dzieci z autyzmem.

Prace na wystawę powstawały podczas zajęć plastycznych , rękodzielniczych i ze sztuki użytkowej prowadzonych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sanoku. Prezentowane prace były tworzone między innymi technikami wydzieranki, wyklejanki, quillingu, origami czy papierowej wikliny. Uczniowie w czasie zajęć mogli przekonać się o atrakcyjności tych technik. Małe dzieła przez nich wykonane są piękne.

Praca przy nich była skomplikowana, ale pełna satysfakcji, radości i zabawy. Techniki te wyzwoliły bowiem inwencje twórcze młodych artystów, umożliwiając im kreowanie swoich własnych niezwykłych światów. Wśród propozycji tematycznych znalazły się różne formy przyrodnicze i abstrakcyjne. Zajęcia dostarczyły dzieciom mnóstwo przyjemności i satysfakcji, ale przede wszystkim dały poczucie sukcesu, czego pięknym dowodem są te małe arcydzieła. Również podczas pobytu w bibliotece, dzieci wykonały pracę techniką origami o tematyce dowolnej, którą ofiarowały paniom z biblioteki. Spotkanie zakończyło uroczyste wręczenie małym artystom dyplomów i drobnych upominków. Wszystkie prace można oglądać w holu Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku, ul. Kiczury 16 (II piętro) do końca września.

oprac. Agata Wajda-Paszkiewicz
Biblioteka Pedagogiczna Sanok

14-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)