REKLAMA
REKLAMA

Podróż pociągiem z Rzeszowa w Bieszczady będzie krótsza i wygodniejsza

SANOK / PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizują linię Stróże – Kościenko na podkarpackim odcinku między Jasłem a Nowym Zagórzem. Pozwoli to podróżnym na szybszą i wygodniejszą podróż w Bieszczady.

17 grudnia ogłoszono przetarg na opracowanie projektu dla podkarpackiego odcinka Jasło – Nowy Zagórz. PKP PLK zamontują urządzenia do sterowania ruchem pociągów, przebudują tory i wyremontują rozjazdy. Na stacji Jasło ma powstać przejście podziemne. Wybudowany zostanie także przystanek Zagórz Przemysłowy. Inwestycja jest zaplanowana na lata 2021 – 2023.

Od końca czerwca podróżni nie muszą się przesiadać, by dojechać w Bieszczady. Kolejne usprawnienia, jakie są planowane na trasie Jasło – Zagórz, poprawią bezpieczeństwo i wygodę pasażerów. Projekt jest finansowany w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Przeznaczone na ten cel środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

źródło: archiwum Rzeszów24.pl

źródło: Rzeszów24.pl

27-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)