REKLAMA
REKLAMA

Policjanci sprawdzają stan autobusów i trzeźwość kierowców

SANOK / PODKARPACIE. Przedwakacyjny okres i panująca aura sprzyjają organizowaniu szkolnych wycieczek. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących policjanci kontrolują autobusy, którymi mają zamiar poruszać się wycieczkowicze. Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących.

W czerwcu szkoły często organizują wycieczki dla swoich wychowanków. Podróże zazwyczaj odbywają się autobusem. Aby bezpiecznie dotrzeć do celu sanoccy policjanci kontrolują stan techniczny pojazdów przed wyruszeniem w podróż. Nie zapominają także o sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego.

Policja z doświadczenia wie, że działania wobec kierujących autobusami przynoszą efekty. Coraz mniej kierowców wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, jednak wciąż zbyt wiele pojazdów nie spełnia wymogów technicznych i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracają uwagę na stan ogumienia, hamulców, na wyposażenie pojazdów, a także właściwy załadunek zabieranego ze sobą sprzętu i bagażu.

Apelujemy do organizatorów szkolnych wycieczek aby przekazywali Policji informacje o planowanym wyjeździe na wycieczkę szkolną przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jest to konieczne aby dostosować godziny służby uprawnionych do kontroli policjantów do godzin wyjazdu autobusu w trasę – zazwyczaj wczesnych godzin porannych. Pamiętajmy, że należy zadbać o bezpieczeństwo podróżujących.

Na terenie całego województwa zostały wyznaczone punkty kontrolne autokarów. Pamietajmy, że w powiecie sanockim punkt kontrolny znajduje się na parkingu przy MOSiR, ul. Królowej Bony 4 w Sanoku. Tam należy zaparkować pojazd i oczekiwać na przyjazd policjantów. Wszelkie szczegóły można ustalić dzwoniąc pod numer tel. 13 46 57 350 lub 3 46 57 427.

303-161455

źródło: KPP Sanok

06-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)