REKLAMA
REKLAMA

Policjanci sprawdzają stan autobusów i trzeźwość kierowców

SANOK / PODKARPACIE. Przedwakacyjny okres i panująca aura sprzyjają organizowaniu szkolnych wycieczek. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżujących policjanci kontrolują autobusy, którymi mają zamiar poruszać się wycieczkowicze. Sprawdzają również stan trzeźwości kierujących.

W czerwcu szkoły często organizują wycieczki dla swoich wychowanków. Podróże zazwyczaj odbywają się autobusem. Aby bezpiecznie dotrzeć do celu sanoccy policjanci kontrolują stan techniczny pojazdów przed wyruszeniem w podróż. Nie zapominają także o sprawdzeniu stanu trzeźwości kierującego.

Policja z doświadczenia wie, że działania wobec kierujących autobusami przynoszą efekty. Coraz mniej kierowców wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu, jednak wciąż zbyt wiele pojazdów nie spełnia wymogów technicznych i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracają uwagę na stan ogumienia, hamulców, na wyposażenie pojazdów, a także właściwy załadunek zabieranego ze sobą sprzętu i bagażu.

Apelujemy do organizatorów szkolnych wycieczek aby przekazywali Policji informacje o planowanym wyjeździe na wycieczkę szkolną przynajmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jest to konieczne aby dostosować godziny służby uprawnionych do kontroli policjantów do godzin wyjazdu autobusu w trasę – zazwyczaj wczesnych godzin porannych. Pamiętajmy, że należy zadbać o bezpieczeństwo podróżujących.

Na terenie całego województwa zostały wyznaczone punkty kontrolne autokarów. Pamietajmy, że w powiecie sanockim punkt kontrolny znajduje się na parkingu przy MOSiR, ul. Królowej Bony 4 w Sanoku. Tam należy zaparkować pojazd i oczekiwać na przyjazd policjantów. Wszelkie szczegóły można ustalić dzwoniąc pod numer tel. 13 46 57 350 lub 3 46 57 427.

303-161455

źródło: KPP Sanok

06-06-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

POsada 242018-06-06 08:54:52
0 0
A kto sprawdza POlicjantów ? ?
KIEROWCA2018-06-06 10:35:13
0 0
ZBADAJCIE LEPIEJ ZADYMIENIE SPALIN, ZWLASZCZA TYCH LOKALNYCH, BO CZASEM NIE DA SIE JECHAC ZA NIEKTORYMI AUTOBUSAMI!!!!
Cyrk2018-06-06 12:16:23
0 0
Normalna jebaczka. W imię prawa mandat się należy. W UK nawet policjantka polka pierwsze poucza.