REKLAMA
REKLAMA

Przedszkolaki z powiatu sanockiego wyróżnione w IV Edycji Akcji Laurka Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się!

GMINA ZARSZYN, GMINA SANOK / PODKARPACIE. 4 czerwca 2018 r. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola ,,Bociek” z Posady Zarszyńskiej oraz Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Falejówce wzięły udział w Gali Finałowej IV Edycji Akcji Laurka Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbieta Łukacijewska, ma na celu zachęcenie mieszkańców naszego regionu do korzystania z badań profilaktycznych. Wydarzenie zainspirowane zostało danymi, z których wynika, że świadomość wykonywania badań profilaktycznych w polskim społeczeństwie jest bardzo niska, a ich znaczenie dla naszego zdrowia jest niedoceniane.

W licznych kampaniach społecznych dotyczących w/w tematyki przekaz skierowany jest bezpośrednio do dorosłych. Uważamy jednak, że prośba dziecka, aby zarówno jego Mama jak i Tato poddali się badaniom profilaktycznym, może dobitniej uzmysłowić obojgu Rodzicom potrzebę ich wykonywania. Taki właśnie cel ma moja inicjatywa – tłumaczy Poseł Łukacijewska.

W tegorocznej Edycji wzięły udział 84 przedszkola, w tym 4834 przedszkolaków. Każde z przedszkoli musiało wykonać Laurki z hasłem przewodnim Akcji Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się! Jak podkreśla Organizatorka:

Każde z przedszkoli musiało samodzielnie dokonać selekcji prac. Tym sposobem dotarło do nas ponad 400 przepięknych dzieł maluchów i w każdym z nich widać było ogromne serce, i zaangażowanie dzieciaków. Pozostałe prace, z bardzo wymownym hasłem, zostały lub zostaną wręczone rodzicom w trakcie Dnia Matki oraz Dnia Ojca.

34345966_1778031755588116_2306106896299327488_n

Organizatorzy wyłonili trzy zwycięskie przedszkola wśród których znalazł się Punkt Przedszkolny Przy Szkole Podstawowej w Falejówce oraz wyróżnili 6 dodatkowych prac, wśród których znalazły się prace dzieci z Posady Zarszyńskiej. Nagrodą dla zwycięzców oraz wyróżnionych był udział w zorganizowanym przez Poseł Łukacijewską spektaklu „Akademia Pana Kleksa” przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Teatr Maska w Rzeszowie. Ponadto, każde z Przedszkoli otrzymało nagrody w postaci gier oraz pomocy dydaktycznych, a każdy z maluchów drobny upominek.

Patronem merytorycznym całej inicjatywy było Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych, które przygotowało wykłady oraz warsztaty dla wychowawców przedszkoli biorących udział w Akcji Laurka. Konferencja połączona z warsztatami odbyła się 10 maja w Rzeszowie pod hasłem „Profilaktyka zdrowotna oczami dziecka”. Uczestnicy spotkania mieli wtedy okazję dowiedzieć się jak właściwie rozmawiać z dziećmi na tematy związane z problematyką zdrowotną oraz, jak w łatwy i przystępny sposób, również za pośrednictwem formy plastycznej zachęcać już od najmłodszych lat do zainteresowania się własnym zdrowiem.

plakat2018(1)

materiały nadesłane

06-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)