REKLAMA
REKLAMA

Policyjni antyterroryści w oddziale PGNiG w Sanoku. Niebezpieczny ładunek i ewakuacja podczas ćwiczeń (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie szkolili pracowników PGNIG SA Oddział w Sanoku na wypadek zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Uczyli właściwych zachowań w razie niebezpieczeństwa i przeprowadzania sprawnej ewakuacji. Ćwiczenia praktyczne były również okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności policyjnych pirotechników.

Policyjni antyterroryści z SPAP w Rzeszowie przeprowadzili cykl szkoleń dla załogi spółki PGNiG Oddział w Sanoku. Szkolenie składało się z trzech etapów, dwóch teoretycznych i praktycznego.

W pierwszej kolejności skierowane było do pracowników przedsiębiorstwa. Funkcjonariusze uczyli, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, uczyli też zasad sprawnej ewakuacji.

303-158623

Drugi etap zaplanowany był dla kadry kierowniczej spółki. Uwzględniał działania prewencyjne oraz algorytmy postępowania dla zarządcy obiektów spółki.

Trzecią, praktyczną część szkolenia zrealizowano wspólnie ze Sztabem Policji KWP w Rzeszowie i komendą powiatową w Sanoku. Scenariusz zakładał działania służb w sytuacji podłożenia niebezpiecznego ładunku oraz przeprowadzenia ewakuacji pracowników przedsiębiorstwa.

Policjanci z nieetatowych grup rozpoznania minersko–pirotechnicznego z komend w Sanoku, Krośnie, Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie i Lesku mieli okazję, by sprawdzić się w działaniu i doskonalić swoje umiejętności.

źródło: KWP

25-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)