REKLAMA
REKLAMA

Policyjni antyterroryści w oddziale PGNiG w Sanoku. Niebezpieczny ładunek i ewakuacja podczas ćwiczeń (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie szkolili pracowników PGNIG SA Oddział w Sanoku na wypadek zagrożeń o charakterze terrorystycznym. Uczyli właściwych zachowań w razie niebezpieczeństwa i przeprowadzania sprawnej ewakuacji. Ćwiczenia praktyczne były również okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności policyjnych pirotechników.

Policyjni antyterroryści z SPAP w Rzeszowie przeprowadzili cykl szkoleń dla załogi spółki PGNiG Oddział w Sanoku. Szkolenie składało się z trzech etapów, dwóch teoretycznych i praktycznego.

W pierwszej kolejności skierowane było do pracowników przedsiębiorstwa. Funkcjonariusze uczyli, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia, uczyli też zasad sprawnej ewakuacji.

303-158623

Drugi etap zaplanowany był dla kadry kierowniczej spółki. Uwzględniał działania prewencyjne oraz algorytmy postępowania dla zarządcy obiektów spółki.

Trzecią, praktyczną część szkolenia zrealizowano wspólnie ze Sztabem Policji KWP w Rzeszowie i komendą powiatową w Sanoku. Scenariusz zakładał działania służb w sytuacji podłożenia niebezpiecznego ładunku oraz przeprowadzenia ewakuacji pracowników przedsiębiorstwa.

Policjanci z nieetatowych grup rozpoznania minersko–pirotechnicznego z komend w Sanoku, Krośnie, Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie i Lesku mieli okazję, by sprawdzić się w działaniu i doskonalić swoje umiejętności.

źródło: KWP

25-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)