REKLAMA

Polonijne święto w Iwoniczu-Zdroju. Kilkanaście zespołów z całego świata i jedna miłość do Polski (FILM, ZDJĘCIA)

Polonijne święto w Iwoniczu-Zdroju. Kilkanaście zespołów z całego świata i jedna miłość do Polski (FILM, ZDJĘCIA)

IWONICZ-ZDRÓJ / PODKARPACIE. W Iwoniczu-Zdroju trwa wielkie polonijne święto. W tym roku bowiem, odbywa się tam jubileuszowa, 10. edycja Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. Impreza organizowana co trzy lata na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Podkarpacia. 16 zespołów z: Białorusi, Czech, Kanady, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych odwiedzi wiele miejscowości w województwie i będzie zarażać niesamowitą energią młodych ludzi, którzy w sercach mają biało-czerwone barwy.

Tomasz Sokołowski

Podczas inauguracji festiwalu odbył się korowód, a chwilę później, klucz do Iwonicza-Zdroju przekazał gościom gospodarz gminy.

Na scenie zaprezentowali się młodzi Lubatowianie, czyli reprezentanci gospodarzy. W sobotę i w niedzielę, estradą zawładną zespoły festiwalowe.

Uczestnicy: Krakusy z Kanady, Bursztynki z Litwy, Kukułeczka z Łotwy, Sokół z Kanady, Krokus z Mołdawii, Gwiazda z USA, Halka Zajączek z USA, Krakusy z USA, Małe Oldrzychowice z Czech, Mały Lajkonik z USA, Polanie z USA, Opole z USA, Polonia z USA, Wesoły Ludek z USA oraz Karolinka z Białorusi, a także Polanie z Ukrainy.

Szczegóły w materiale filmowym. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji.

1_13

źródło: Red., Gmina Iwonicz-Zdrój

21-07-2018


Tymczasowe wyłączenie możliwości dodawania komentarzy w związku z obowiązującą ciszą wyborczą.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

dzieje sie w Iwoniczu2018-07-21 11:10:51
0 0
Dlaczego nie ma takiej imprezy w Sanoku?
john2018-07-21 19:32:01
0 0
jakos nie widac tam prezesa
Sanoczanin2018-07-21 20:15:55
0 0
Szkoda że esanok nie zauważył że Sanok jest takze miejscem występów. W sobote na rynku byla niesamowita atmosfera. Super wystepy!
Lottie2018-07-22 05:20:26
0 0
Piekna uroczystosc. Madre slowa burmistrza - Polacy w kraju nie potrafia cenic i cieszyc sie tym co maja. Slychac jedynie zgrzyty i narzekanie.