REKLAMA
REKLAMA

POWIAT LESKI: Pościg za pijanym kierowcą

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Wetlinie wszczęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu osoby okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (23 marca) w miejscowości Dołżyca (pow. leski). Funkcjonariusze wytypowali do kontroli drogowej pojazd marki Citroen na polskich numerach rejestracyjnych oraz wydali wyraźne znaki kierującemu do zatrzymania w wyznaczonym miejscu. W związku z brakiem reakcji na wydawane polecenia, patrol Straży Granicznej wszczął pościg za pojazdem, który po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się. Kierowca, 42-letni obywatel Polski próbował uciec z miejsca zatrzymania, co skutecznie zostało uniemożliwione przez funkcjonariuszy SG.

Patrol SG dokonujący kontroli drogowej / foto. arch. BiOSG

Patrol SG dokonujący kontroli drogowej / foto. arch. BiOSG

W trakcie rozmowy, funkcjonariusze nabrali podejrzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Zostało to potwierdzone podczas badania przeprowadzonego przez partol Policji (wynik badania – 1.17 mg/l w wydychanym powietrzu).

Osoba została zatrzymana, dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji z Leska.

BiOSG

26-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)