REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Sukcesy sanockich akordeonistów w Tarnobrzegu

Pięknie powitali wiosnę akordeoniści sanockiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Na odbywającym się w dniu 21 i 22.03.2018r. w Tarnobrzegu Jubileuszowym X Konkursie Akordeonowym, wszyscy uczestnicy z sanockiej szkoły zostali laureatami.

W konkursie brało udział 60 wykonawców z 5 województw południowo-wschodniej Polski. I miejsce zdobył Adam Fedak, uczący się pod kierunkiem Andrzeja Smolika, w tej samej grupie II miejsce zdobył Jakub Pyrcak, z klasy Grzegorza Bednarczyka, podobnie jak Wiktoria Kocyłowska, która zdobyła III nagrodę w najstarszej grupie III.

Wyróżnienia zdobył ponadto w tej samej grupie Piotr Niemczyk (nauczyciel – Jacek Gagatko) oraz jedyna uczestniczka grupy średniej (II) – Julia Benewiat (nauczyciel – Andrzej Smolik), która pięknie zaprezentowała się również wokalnie, śpiewając jeden z utworów z akompaniamentem akordeonu, co było ewenementem jak na konkurs akordeonowy i uzyskała wielkie uznanie Jury i publiczności.

Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Jubileuszowymi XX Międzynarodowymi Spotkaniami Akordeonowymi „Sanok 2018”, które odbędą się w dniach 26 – 28.04.2018r. pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a usłyszeć będzie można m.in. w Sanockim Domu Kultury tak wspaniale zespoły, jak: Motion Trio (laureat głównej nagrody za muzykę do filmu „Szczęście świata” na Festiwalu Filmowym w Gdyni); Klaudiusza Barana (bandoneon, akordeon) z Kwartetem Smyczkowy „Con Affetto”; Macieja Zimkę w duetach: akordeonowym oraz z gitarą, a także Macieja Frąckiewicza, który dokona polskiego prawykonania „Koncertu na akordeon i orkiestrę” Jerzego Mądrawskiego.

Na zdjęciu Adam Fedak

Na zdjęciu Adam Fedak

materiały nadesłane

26-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)