REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy sanockich akordeonistów w Tarnobrzegu

Pięknie powitali wiosnę akordeoniści sanockiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Na odbywającym się w dniu 21 i 22.03.2018r. w Tarnobrzegu Jubileuszowym X Konkursie Akordeonowym, wszyscy uczestnicy z sanockiej szkoły zostali laureatami.

W konkursie brało udział 60 wykonawców z 5 województw południowo-wschodniej Polski. I miejsce zdobył Adam Fedak, uczący się pod kierunkiem Andrzeja Smolika, w tej samej grupie II miejsce zdobył Jakub Pyrcak, z klasy Grzegorza Bednarczyka, podobnie jak Wiktoria Kocyłowska, która zdobyła III nagrodę w najstarszej grupie III.

Wyróżnienia zdobył ponadto w tej samej grupie Piotr Niemczyk (nauczyciel – Jacek Gagatko) oraz jedyna uczestniczka grupy średniej (II) – Julia Benewiat (nauczyciel – Andrzej Smolik), która pięknie zaprezentowała się również wokalnie, śpiewając jeden z utworów z akompaniamentem akordeonu, co było ewenementem jak na konkurs akordeonowy i uzyskała wielkie uznanie Jury i publiczności.

Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Jubileuszowymi XX Międzynarodowymi Spotkaniami Akordeonowymi „Sanok 2018”, które odbędą się w dniach 26 – 28.04.2018r. pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a usłyszeć będzie można m.in. w Sanockim Domu Kultury tak wspaniale zespoły, jak: Motion Trio (laureat głównej nagrody za muzykę do filmu „Szczęście świata” na Festiwalu Filmowym w Gdyni); Klaudiusza Barana (bandoneon, akordeon) z Kwartetem Smyczkowy „Con Affetto”; Macieja Zimkę w duetach: akordeonowym oraz z gitarą, a także Macieja Frąckiewicza, który dokona polskiego prawykonania „Koncertu na akordeon i orkiestrę” Jerzego Mądrawskiego.

Na zdjęciu Adam Fedak

Na zdjęciu Adam Fedak

materiały nadesłane

26-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)