REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: To nie jest wielki „baby boom”, ale tendencja jest wzrostowa (STATYSTYKI)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Kolejny rok z rzędu obserwujemy wzrost meldunków noworodków w naszych gminach. Tak było gdy analizowaliśmy lata 2016 oraz 2015, i tak jest teraz przyglądając się danym z 2017 i 2016 roku. Wyjątkiem od reguły będzie jedynie gmina wiejska Sanok, gdzie odnotowaliśmy spadek meldunków wśród noworodków.

tabelaZestawienie przedstawia liczbę noworodków zameldowanych w gminach powiatu sanockiego w latach 2013 – 2017. Dane uzyskane w wydziałach ewidencji ludności, w poszczególnych gminach.

Największy wzrost, porównując lata 2017 i 2016, odnotowały: gmina Komańcza (20%) i gmina Zarszyn (16,8%). Ze wszystkich gmin powiatu sanockiego, jedynie w gminie wiejskiej Sanok obserwujemy spadek meldunków (- 8,7%).

Ogólnie jednak rzecz ujmując możemy być zadowoleni. W powiecie sanockim notujemy wzrost meldunków wśród noworodków na poziomie 4%. Generalnie, po wprowadzeniu rządowego programu Rodzina 500+, można mówić o tendencji „baby boom”. Choć przynajmniej w naszym regionie, ma ona charakter dość umiarkowany.

zdjęcie poglądowe

zdjęcie poglądowe

08-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)