REKLAMA
REKLAMA

Próbował przejść przez granicę między autami. Nie posiadał żadnych dokumentów

GRANICA / PODKARPACIE. We wtorek 16 stycznia, na przejściu granicznym w Korczowej, obywatel Ukrainy próbował ominąć kontrolę graniczną, gdyż nie posiadał żadnych dokumentów podróży. Mężczyzna został ukarany za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

30-letni obywatel Ukrainy przez ostatnie tygodnie pracował w Polsce. Jak twierdzi, jego dokumenty podróży zostały skradzione. Mężczyzna, zamiast wyrobić sobie tymczasowe dokumenty podróży zdecydował się na nielegalne przedostanie się na Ukrainę. Na teren przejścia granicznego przyjechał autobusem, a następnie próbował przejść między samochodami omijając odprawę graniczną. Ukrainiec został zatrzymany, usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, otrzymał również administracyjną decyzję zobowiązującą go do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku. Jeszcze w tym samym dniu został przekazany w trybie readmisyjnym stronie ukraińskiej.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG odnotowali 13 przypadków prób ominięcia kontroli granicznej. Większość z nich bo aż 9 miała miejsc na kierunku wyjazdowym z Polski. Sprawcami byli zazwyczaj obywatele Ukrainy. We wszystkich przypadkach próby ominięcia kontroli granicznej wynikały z braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

14-128595

Źródło: BiOSG

19-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)