REKLAMA
REKLAMA

Próbował przejść przez granicę między autami. Nie posiadał żadnych dokumentów

GRANICA / PODKARPACIE. We wtorek 16 stycznia, na przejściu granicznym w Korczowej, obywatel Ukrainy próbował ominąć kontrolę graniczną, gdyż nie posiadał żadnych dokumentów podróży. Mężczyzna został ukarany za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

30-letni obywatel Ukrainy przez ostatnie tygodnie pracował w Polsce. Jak twierdzi, jego dokumenty podróży zostały skradzione. Mężczyzna, zamiast wyrobić sobie tymczasowe dokumenty podróży zdecydował się na nielegalne przedostanie się na Ukrainę. Na teren przejścia granicznego przyjechał autobusem, a następnie próbował przejść między samochodami omijając odprawę graniczną. Ukrainiec został zatrzymany, usłyszał zarzut usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy, otrzymał również administracyjną decyzję zobowiązującą go do powrotu na Ukrainę z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren Polski przez okres 1 roku. Jeszcze w tym samym dniu został przekazany w trybie readmisyjnym stronie ukraińskiej.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG odnotowali 13 przypadków prób ominięcia kontroli granicznej. Większość z nich bo aż 9 miała miejsc na kierunku wyjazdowym z Polski. Sprawcami byli zazwyczaj obywatele Ukrainy. We wszystkich przypadkach próby ominięcia kontroli granicznej wynikały z braku dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

14-128595

Źródło: BiOSG

19-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)