REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Legia Akademicka w sanockiej PWSZ? Pokaz sprzętu wojskowego i strzelanie ostrą amunicją (FILM, ZDJĘCIA)

AKTUALIZACJA: Legia Akademicka w sanockiej PWSZ? Pokaz sprzętu wojskowego i strzelanie ostrą amunicją (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Legia Akademicka to pilotażowy program, skierowany do studentów szkół wyższych. Zgodnie z założeniami kandydaci przejdą szkolenie teoretyczne, a następnie dwa etapy szkolenia praktycznego. Dzisiaj w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku zorganizowano część wykładowo-promocyjną, która miała przybliżyć sanockim żakom istotę działania programu oraz jego zalety.

PWSZ w Sanoku stoi jeszcze przed wyborem, czy dołączyć do grupy uczelni, które od tego roku akademickiego w tym przedsięwzięciu uczestniczą. Warto dodać, że realizacją programu wraz z sanocką uczelnią zajęłaby się Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku.

Wśród zajęć szkoleniowych można wyróżnić dwa etapy: teoretyczny w wymiarze 30 godzin oraz praktyczny, który obejmowałby 21 dni szkolenia. Namiastką tego, co może czekać kandydatów chcących dołączyć do wojskowych szeregów, była strzelnica kontenerowa przy sanockiej Arenie. Ochotnicy mogli spróbować swoich sił zarówno w strzelaniach z broni krótkiej, jak i z karabinka.

Foto. Anna Strzelecka


18-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)